צרפת אומרת לגוגל – יש לכם 15 יום להחיל את הזכות להשכח

get_the_title

יתכן שאתם לא מודעים לכך אבל בתי המשפט באירופה החליטו להכריח את גוגל לאפשר לאדם לבקש מגוגל "לשכוח אותו" ולמעשה להסיר כל אזכור שלו מתוצאות החיפוש. כעת, צרפת עושה צעד אחד קדימה ומודיעה לגוגל כי מבקשת להחיל את "הזכות להשכח" בתוצאות העולמיות תוך 15 יום!

בצעד שנועד ליצור לחץ על ענקית החיפוש מבקשת צרפת כי התוצאות אותם יבקשו אזרחים צרפתיים להסיר (כלומר את מידע עליהם) יוסר בצורה גלובלית מתוצאות החיפוש של גוגל אחרת אין בכך אפקטיביות של ממש.

עד כה בחרה גוגל לצנזר את המידע רק במנוע חיפוש אירופאי (גרסאות אירופאיות של גוגל) בטענה כי רק כ5% מכלל החיפושים באירופה מתבצעים בGoogle.com אך הצרפתים כמו גם גופים רגולטריים רבים אחרים ברחבי אירופה מאמינים כי "הזכות להשכח" (RTBG) אינה עובדת אם גוגל בוחר להציג את המידע במנוע חיפוש אחר.

קצת סטטיסטיקה

כמות הבקשות שגוגל קיבלו עומד על 280 אלף… כל שם יכול להימצא במגוון רחב של עמודים ולכן כמות העמודים שגוגל מסירה הלכה למעשה היא גדולה בהרבה. הנה קצת סטטיסטיקה מעניינת בנושא

מתי זה יגיע לישראל?!

ישנם המון מקדמי אתרים שמציעי כרגע שירותי הסרת תוצאות שליליות – תחום אשר פרח ולדעתי ישאר בכל מקרה אך יהיה פחות מבוקש – מקווים שזה יגיע לישראל בקרוב (ממשלת ישראל צריכה לפעול) ויעזור לאלו בינינו אשר מבקשים זאת לשמור על הזהות הפרטית שלו מחוץ לתוצאות החיפוש.

מעניין? שתפו עם חברים

 

  • אהבתם? שתפו!