וורדפרס 4.1 מביאה אפשרות לMeta Query מורכב

get_the_title

הפוסט הבא מתאים רק לאלו ביניכם אשר באמת מבינים את וורדפרס ועוסקים בבניית תבניות וורדפרס (חכמות) או ליתר דיוק בניית אתרי וורדפרס לקהל הלקוחות שלכם. וורדפרס 4.1 יצאה בגרסה העברית סוף סוף והביאה איתו שלל חידושים וחידוש מרכזי שאני מחכה לו כבר זמן מה!

תקציר שינויים בגרסה החדשה:

  • תגי תבנית חדשים כגון: get_the_archive_title(), the_archive_title() ועוד
  • שיפור משמעותי לMeta Query ואפשרות לשלב תנאים!
  • תג המטא Title הפך בוורדפרס הפך לנקודת זמן / פילטר
  • שיפורים לCustomizer של התבנית
  • נוספה תבנית ברירת מחדל חדשה בשם Twenty Fifteen

את רשימת השינויים המלאה ניתן למצוא כאן: WP 4.1

שיפור משמעותי לMeta Query ואפשרות לשלב תנאים!

זה שינוי שאני מחכה לו כבר למעלה מחודש. אם לא הייתי יודע שזה עומד לצאת בגרסה 4.1 הייתי מחפש אלטרנטיבות אבל כשאתה יודע שגרסה חדשה עומדת לצאת וכוללת בצורה מובנית את היכולת לעשות Query מורכב יותר על פי שדות מטא כדאי להמתין.

אז… על מה מדובר?

נניח שאנחנו רוצים להחזיר פוסטים שיש להם 2 שדות מטא שעונים על דרישה מסוימת או על פי שתי שדות מטא אחרים באותו הפוסט. בעברית (לא קוד) התנאי יראה ככה:

אם שדה מטא 1 שווה ל X ו… שדה מטא 2 שווה לY

או

אם שדה מטא 3 שווה ל X ו… שדה מטא 4 שווה לY

או… אתם מבינים את הרעיון

עד היום זה היה בלתי אפשרי!

דוגמה בה זה חשוב? אני בונה בחלקים אתר וורדפרס חכם עבור חברת זמנהוף שירותי תרגום. מדובר על חברת תרגומים גדולה ומוצלחת במיוחד. בחלק הקדמי של האתר הכל רגיל על פניו, האתר מציע מידע לגולש ומעודד אותו לפנות כדי לקבל פנייה.

אך, בצד של ממשק הניהול / צד קדמי אך נעול למשתמשים רגילים יש ממשק בו יכולה החברה לסנן מתרגמים על פי שפות, מחיר למילה, ידע מקצועי וכו. אני רציתי לאפשר לזמנהוף שירותי תרגום למצוא מתרגמים אשר מספקים שירותי תרגום מאנגלית לעברית ולכן אני צריך את המטא Query הזה אשר בודק בכל שדות המטא של השפות!

הנה דוגמת קוד של הנושא המדובר:

אני אהבתי! נפגש בחדשה הבאה…

  • אהבתם? שתפו!