גוגל מפרסמת דודל חדש לכבוד יום St. Patrick’s


Warning: Use of undefined constant get_the_title - assumed 'get_the_title' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/customer/www/sagive.co.il/public_html/wp-content/themes/sagive/functions/misc-functions.php on line 305
get_the_title

היום הזה אשר רובנו יודעים ממש מעט עליו נקרא St. Patrick’s Day ונחגג פעם בשנה בתאריך 17 במרץ. זה כמובן התאריך בו הלך לעולמו הקדוש סיינט פטריק וגם השנה בדומה לשנים קודמות גוגל מקדישה דודל (ציור לוגו) חדש לכבוד המאורע.

הנה תיאור באדיבות ויקיפדיה (מקור):

יום פטריק הקדוש (באירית: Lá Fhéile Pádraig, באנגלית: Saint Patrick's Day) הוא חג נוצרי-אירי הנחוג מידי שנה ב-17 במרץ לזכרו של הקדוש הנוצרי פטריק הנחשב לקדוש המגן של אירלנד, צפון אירלנד, טריטוריית מונטסראט ופרובינציית ניופאונדלנד ולברדור שבקנדה.

החג נחוג על ידי צאצאים של אירים גם במדינות רבות אחרות בעולם, ובעיקר בארצות הברית ובאוסטרליה. החג נחוג בתהלוכות גדולות. התערוכות הגדולות בעולם נערכות בדבלין, ניו יורק, מנצ'סטר וסוואנה. תערוכות נוספות נערכות מידי שנה בלונדון, פריז, רומא, מינכן, מוסקבה, בייג'ינג, הונג קונג, סינגפור, קופנהגן וברוב ערי ארצות הברית וקנדה.

החג הנו חג נוצרי קתולי, הנחוג גם על ידי מאמיני כנסיית אירלנד, ועל כן אם הוא חל ביום ראשון הוא נדחה ליום למחרת, וכן אם החג נופל במהלך תקופת התענית מותר באותו יום לאכול בשר. אם החג נופל במהלך השבוע הקדוש, החג נדחה ליום שני הראשון לאחר חג הפסחא.

  • אהבתם? שתפו!