גוגל מעדכנת את ההנחיות למנהלי אתרים

כל עדכון ברשימת ההנחיות של גוגל למנהלי אתרים נחשב לעדכון חשוב מאוד כיוון שהוא מגיע לרוב לאחר שגוגל יישמו את השינוי באלגוריתם שלהם וקרוב לוודאי מתחשבים בו בצורה בה הם מדרגים אתרים או בהתאם לסוג העדכון איך שהם מדרגים את האתר שלכם באופן כללי ואת הדף בצורה פרטנית.

היום גוגל מעדכנת את ההנחיות הטכניות

קודם כל, הנה ההודעה הרשמית (באנגלית) בבלוג של גוגל למנהלי אתרים

ההודעה עצמה בעברית (בתרגום חופשי)

ממש לאחרונה הודענו כי מערכת האינדוקס שלנו התחילה לייצר את העמודים כפי שהם נראים בדפדפן של הגולש כלומר עם הגדרות עיצוביות (CSS) וסקריפטים (JS) ואפילו תמונות בהם משתמש הדף שלכם.  חסימה של קבצי ג'אווה סקריפט או קבצי CSS בקובץ הrobots.txt של האתר שלכם עשויה להפריע לגוגל לסרוק את האתר שלכם ולכן עשויה לגרום לפגיעה במיקומים של האתר שלכם ברשת.

טיפ לאינדוקס אופטימלי

בעבר, מערכות האינדוקס של גוגל ייצרו עותק טקסט בלבד בדומה לדפדפנים ישנים כמו Lynx ובהתאמה זה גם מה שציון בהנחיות למנהלי אתרים אך כעת, עם מערכת אינדוקס אשר מסתכלת על הדף בצורה מלאה חשוב לדעת כי זה לא מספיק לבדוק את מבנה הדף שלכם בצורת הטקסט הנקייה שלו. כעת שאתם יודעים חשוב לזכור כמה דברים בעת שאתם בונים את האתר שלכם / עמודים חדשים באתר שלכם:

בדיוק כמו דפדפנים מודרניים, גם גוגל מרנדר (קורא) את הדף שלכם ולכן מומלץ להשתמש בטכנולוגיות אשר נתמכות על ידי רוב הדפדפנים כיוון שאתם עשויים להציג טכנולוגיה שגם גוגל לא יכול לרנדר דהיינו סקריפטים כלשהם שלא נתמכים ברוב הדפדפנים החדשים וכו.

דפים אשר נטענים מהר לא רק עוזרים לגולש להנות מאתר מהיר יותר ותחושה זורמת יותר באתר שלכם אלא גם עוזרים לגוגל לאנדקס את האתר שלכם ביתר יעילות ולא לנטוש עמודים שונים באתר שלכם כי לוקח להם לנצח להיטען.

 וודאו כי השרת שלכם לא מוגבל במשאבים בצורה קריטית ויכול להגיש לגוגלבוט את קבצי הJS והCSS לצד הגשת קבצים אלו לגולשים. לרוב אין צורך לעשות כל פעולה מיוחדת בשביל זה.

איך בוחנים את זה?

ניתן לבחון איך גוגל מחזיר את האתר שלכם על ידי ביקור בכלי למנהלי אתרים, בתוכו תמצאו כלי שנקרא אחזר כמו Google.

 

אחזר כמו גוגל לדוגמה
  • אהבתם? שתפו!