איזה קבצי ג'אווה סקריפט וCSS נטענים באתר שלכם?

ברוכים הבאים, מדריך זה והקובץ להורדה הוא חלק ממדריך בן שני חלקים. בחלק זה שהוא החלק הראשון יצרתי עבורכם סקריפט קטן ושימושי אשר יציג לכם את קבצי הג'אווה סקריפט והCSS אשר נטענים לכל דף באתר וורדפרס שלכם.

הסקריפט לא מציג שם קובץ מלא אלא את המזהה שלהם או את המזהה בו משתמשים כדי לרשום סקריפטים / קבצי CSS בעזרת wp_enqueue_script או בעזרת wp_enqueue_style. למה זה חשוב? ראו פסקה הבאה!

למה מזהה הקובץ חשוב לנו?

כאשר רושמים סקריפט או קובץ עיצובי (Css) לשימוש בוורדפרס בצורה תקינה עושים זאת בעזרת פנייה לנקודת הזמן wp_enqueue_scripts. ולכן, כאשר אנו רוצים להתייחס לסקריפט אשר נרשם על ידי תוסף או על ידי התבנית, הדרך לעשות זאת היא על ידי שימוש במזהה שלו.

מתי משתמשים במזהה הסקריפט?

כאשר תוספים (Plugins) או התבנית שלנו רוצה לכלול קובץ JS או קובץ CSS לשימוש באתר משתמשים בפונקציה המוצגת כאן למטה. במקרים אלו נותנים לכל קובץ מזהה ייחודי כדי למנוע כפילויות בוורדפרס.

* במקרה הבא המזהה הוא "miscscripts"

function sg_theme_js(){
	wp_enqueue_script('miscscripts', get_bloginfo('template_url').'/js/misc-scripts.js', array('jquery'), false, true);
}
add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'sg_theme_js' );

מה הסקריפט עושה (פלוס דוגמה)

הסקריפט אשר הכנתי לטובת המדריך הבא ואשר יוצע להורדה בהמשך הדף מייצר רשימה חבויה אשר מוצגת רק למנהל האתר (משתמש עם ID 1) ורק כאשר הוא מחובר לאתר.

הסקריפט מייצר רשימה אשר כוללת את המזהים של כל הסקריפטים וקבצי הCSS הנטענים לדף הספציפי בו אתם צופים באתר (באתר עצמו ולא בממשק ניהול).

בנוסף הסקריפט יציג לכם את סוג המשאב בו אתם צופים כרגע לדוגמה page או post וכן הלאה וגם את הקובץ בו וורדפרס משתמשת כדי להציג את המשאב הנוכחי. לדוגמה page.php. שוב חשוב לציין כי רק משתמש אשר מחובר לאתר רואה את המידע הזה ולכן אין חשש לשלב אותו באתר שלכם.

הנה הדגמה של מידע המוחזר מהסקריפט

דוגמה של הסקריפט בפעולה

איך מטמיעים את הסקריפט?

ראשית עליכם להוריד את הסקריפט ולהעלות אותו לתיקייה בתוך התבנית שלכם. מכיוון ש… מדריך זה מיועד למשתמשים מתקדמים אני מניח כי אתם יודעים לעשות זאת. בכל התבניות שאני בונה אני יוצר תיקייה בשם Functions ולשם אני זורק את כל הפונקציות השימושיות הללו. בהנחה שעשיתם אותו הדבר ניתן לגשת לקובץ functions.php ולהכליל את הקובץ בצורה כזאת.

include(TEMPLATEPATH.'/functions/debugging.php');

* אתם כמובן יכולים לשנות את המסלול, שם הקובץ וכו בהתאם להתאמות אשר עשיתם.

עשיתם את הצעד הראשון בדרך לשיפור מהירות

הסיבה בגללה העליתי את הסקריפט הזה היא כדי להדגים כיצד אני משפר את זמן העליה של דפים באתר בעזרת תוסף MnCombine במאמר הבא שאני כותב כבר הלילה. אז אם אתם רוצים לשפר את המהירות שלכם אתר הוורדפרס שלכם וכבר הטמעתם את הסקריפט הנ"ח בואו לבקר במאמר

  • אהבתם? שתפו!