וורדפרס: מה זה Shortcode

קוד מקוצר shortcode

במדריך זה אני רוצה לדבר אתכם על "קיצורי קוד" או כפי שהם נקראים בקהילה העולמית של וורדפרס Shortcodes. ברגע שמבינים מהם Shortcodes ויודעים כיצד להטמיע אותם בתבנית וורדפרס שלכם קל מאוד ליצור פוסטים מעוצבים ויפים מאוד עם מעט מאוד מאמץ.

למען האמת בכל פעם שאנו מתבקשים לספק שירותי בניית אתרי וורדפרס אנו משתדלים לשלב באתר לפחות 20 Shortcodes אשר יאפשרו לבעל האתר לשמור על עיצוב מעניין ולמשוך יותר גולשים שלא לדבר על יותר גולשים נאמנים.

מה זה Shortcode

קיצורי קוד (Shortcode) הם סקריפטים קצרים שמטמיעים בתבנית שלכם ואיתם אפשר ליצור אלמנטים בעיצובים מוכנים בצורה קלה בזמן שכותבים פוסט חדש או עורכים פוסט קיים

אני יודע שההסבר הזה נשמע מורכב, אקדמי ועמום ולכן בואו נקפוץ ישר אל מספר דוגמאות של קיצורי קוד (Shortcodes) אשר מוטעמים באתר שלנו בשגיב SEO כדי להדגים לכם במה מדובר.

כפתור אשר נוצר בעזרת Shortcode

אם לדוגמה אני רוצה להוסיף כפתור אל הפוסט שאני כותב עכשיו… האם אני באמת חייב ליצור אותו מאפס בכל פעם? הרי זה יהיה בזבוז זמן משווע נכון? במקום להתאמץ אני יכול להכניס את קוד קצר אל הקובץ Functions.php וגם הגדרות עיצוב אל הקובץ Style.css שלי ופשוט לקרוא לעיצוב המוכן הזה.

סוגי קיצורי קוד (Shortcodes)

קיימים סוגים שונים של קיצורי קוד מהפשוטים ביותר אשר עשויים להראות לדוגמה כך: [DashedDivider] ← קיצור זה עושה באתר שלנו (שגיב SEO) את הקו המקווקו שנמצא מעל פסקה זאת ואנו משתמשים בו כחוצץ בין חלקים שונים במאמר כדי להקל על העין ועל הקריאה.

קיצורי קוד מורכבים יותר יודעים לקלוט ערכים מהמשתמש לדוגמה: [Button url="https://sagive.co.il" size="2"]אני כפתור[/Button]. ניתן לראות כי קיים הבדל משמעותי בין קיצור קוד (Shortcode) זה ובין הקיצור קוד מהדוגמה הקודמת וכי הוא מורכב משני חלקים ביניהם טקסט.

בנוסף בדוגמה של הקיצור קוד עבור כפתור אנחנו יכולים להחליט לאן הכפתור יוביל כאשר לוחצים עליו ולכן הוא בנוי לקלוט מהמשתמש את הכתובת של הדף אליו הוא מעביר ובנוסף כדי לעשות לנו חיים קלים בנינו אותו בשלוש מידות ואנו יכולים להכניס את המספר המתאים בהתאם לגודל שאנו רוצים.

הרבה הסברים – איפה דוגמאות!

מכיוון שכל קוד מקוצר דורש הסבר לא אתחיל להוסיף אותם בפוסט זה אבל אעדכן פוסט זה בכל פעם שאוסיף מדריך אשר כולל יצירה של קוד מקוצר (Shortcodes) לקטגוריה פיתוח אתרי וורדפרס (נוסף לדף סניפטים לוורדפרס) ואתם מוזמנים לשמור את הדף הזה במועדפים ולבוא לבקר!

מדריכים ליצירת Shortcodes

מאז שנכתב המדריך הזה עברו קצת מים בנהר ועם הזמן ריכזתי מספר דוגמאות של קיצורי קוד אל דף אחד שימושי במיוחד.

  • קיצור קוד שתי עמודות
  • קיצור קוד שעושה רקע צהוב לטקסט נבחר
  • קיצור קוד שעושה קו הפרדה (hr)
  • קיצור קוד שמחזיר רשימת פוסטים מתוך קטגוריה נבחרת
  • קיצור קוד שמחזיר קישור
  • קיצור קוד שמחזיר את התוכן מדף אחר
  • קיצור קוד של DIV פשוט
  • הצגה של מודעת אדסנס משולבת בתוך התוכן
  • הסרת תג פסקה ריק בעזרת קיצור קוד

ועוד תוכלו למצוא בדף: סניפטים לוורדפרס – קיצורי קוד

לומדים וורדפרס עם המומחים!

אנו עמלים כל העת להעשיר את הידע אשר זמין למפתחי אתרי וורדפרס ומנהלי אתרי וורדפרס ומזמינים אתכם לבוא לביקור בקטגוריה פיתוח אתרי וורדפר כדי להשאר מעודכנים בכל החידושים. עדכונים נוספים ממש בקרוב אז נתראה. בברכה, שגיב SEO.