איך מגדילים את נפח ההעלאה של קבצים בוורדפרס?

הדגמה של חלון העלאת קבצים

הפוסט הזה נוצר כתגובה מהירה לשאלה של רפאל במדור שאלות ותשובות. רפאל קיבל שגיאה כאשר ניסה להעלות קובץ גדול יותר ממגה אל אתר הוורדפרס שלו ולכן במיני מדריך זה נלמד איך למגדילים נפח קובץ מקסימלי בוורדפרס (עבור קבצים שאנו רוצים להעלות) – אם גם לכם יש שאלה על וורדפרס אתם מוזמנים לפרסם אותה במדור שאלות ותשובות ונשמח או לפחות ננסה לעזור.

כאן למעלה ניתן לראות תמונה של מעלה המדיה שלי ואפשר לראות שהגדרתי אותו ל1000MB – אני מודה, קצת נסחפתי אבל לא נורא, שיהיה. אני ממילא לא מעלה סרטונים או סאונד לאתר שלי – סתם כבד ויש שירותים חינמיים שמאפשרים לעשות את זה.

אז איך מעלים את נפח ההעלאה?

ישנן 3 שיטות אפשריות

שיטה 1: בקובץ FUNCTIONS.PHP

השיטה הראשונה היא להטמיע קוד בן שלוש שורות ישירות בתוך הקובץ Functions.php אשר נמצא בתבנית שלכם. שיטה נחמדה אם היא עובדת לכם – אבל, חשוב לזכור שאם אתם מחליפים תבנית אתם מאבדים את ההגדרה.

הנה הקוד שיש להוסיף לקובץ Functions.php

@ini_set('upload_max_size' , '64M');
@ini_set('post_max_size', '64M');
@ini_set('max_execution_time', '300');

שיטה 2: בקובץ PHP.INI

השיטה הזאת היא השיטה היחידה שתמיד אבל תמיד עובדת – ומצד שני, לא לכולנו יש גישה לקובץ זה או רוצים לגעת בו כיוון שמדובר על קובץ שנמצא על השרת שלנו ולרוב ניתן להגיע אליו בעזרת הcPanel שלכם. אם אתם יודעים כיצד ואיפה יש להוסיף את השורות הבאות אל הקובץ

הנה הקוד שיש להוסיף לקובץ PHP.INI

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

שיטה 3: בקובץ .HTACCESS

השיטה בה אני השתמשתי היא הוספה של קוד אל קובץ הHTACESS שלי. זאת השיטה המועדפת עלי מכיוון שהיא לא תפסיק לעבוד אם אחליף תבנית וורדפרס וזה משהו שאני נוהג לעשות פעם בשנה וחצי. יש להוסיף את הקוד הבא לקובץ HTACESS שלכם ולוודא כי אתם לא יוצרים שגיאה (פשוט רעננו את האתר לאחר שהוספתם את הקוד).

הנה הקוד שיש להוסיף לקובץ HTACCESS

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

קל ופשוט נכון?

כפי שציינתי מדובר במיני מדריך קצר וממוקד ולכן – סיימנו! השארנו את טופס התגובות פתוח (ומזמין) ואתם בהחלט מוזמנים להשאיר לנו שאלות וננסה לעזור כמיטב יכולתנו – אם עזרנו נודה לכם אם תפרגנו עם לייק. שיהיה לכולנו שבת שלום (או שבוע טוב.. תלוי מתי אתם קוראים פוסט זה). בהצלחה, שגיב SEO.

  • אהבתם? שתפו!