בונים ביחד תבנית וורדפרס פרק 17

ברוכים הבאים לפרק 17 (איך הם הצטברו להם הפרקים!). בפרק זה נבנה ביחד בצורה מהירה במיוחד דף עבור תוצאות החיפוש של האתר התבנית שלנו.

ניווט מהיר בין הפרקים:

סדר הפעולות

  1. נעתיק את הקוד מדף קטגוריה לדף תוצאות חיפוש
  2. נשנה את הכותרת כדי שתציג מידע רלוונטי
  3. נוסיף את כמות התוצאות שנמצאו
נעתיק את הקוד מדף קטגוריה לדף תוצאות חיפוש +

בכדי להציע דף תוצאות חיפוש ראשית עלינו ליצור את הקובץ המתאים. בעת כתיבת המדריך בתחילה לא חשבתי לעשות דף תוצאות חיפוש כיוון שזה לא חובה אך זה בהחלט חשוב ולכן ובכדי להציע תבנית טובה יותר ניצור בפרק זה קובץ עבור תוצאות החיפוש

  • הכנסו לתיקייה של התבנית שלכם וצרו קובץ בשם search.php
  • העתיקו את הקוד מתוך category.php והדביקו אותו בדף search.php
  • שמרו את search.php וסיימנו לבינתיים.
נשנה את הכותרת כדי שתציג מידע רלוונטי +

מכיוון שדף תוצאות חיפוש הוא דף דינמי אשר נבנה בהתאם למחרוזת חיפוש עלינו ליצור כותרת שתתאים למחרוזת החיפוש. עקבו אחר ההוראות הבאות כדי לשנות את מבנה הכותרת של העמוד.

  • פתחו את קובץ search.php
  • מצאו את הקוד הבא

[php] <h2 class="catTitle"><?php single_cat_title(); ?></h2> [/php]

שנו אותו לקוד הבא

[php]  <h2 class="catTitle"><?php _e('Search Results for:', 'sagive' ); ?><span><?php the_search_query(); ?></span></h2> [/php]

נוסיף את כמות התוצאות שנמצאו +

כעת שיש לנו דף אשר יציג את תוצאות החיפוש נוסיף גם את כמות התוצאות שנמצאו… זה רק מתבקש ויוסיף עוד קצת פונקציונליות לתבנית שלנו. נעשה זאת על ידי שינוי הכותרת שהכנו בחלק הקודם.

  • חזרו לקוד הכותרת שזה עתה הכנו

[php] <h2 class="catTitle"><?php _e('Search Results for:', 'sagive' ); ?><span><?php the_search_query(); ?></span></h2> [/php]

שנו אותו לקוד הבא

[php] <?php global $wp_query; $total = $wp_query->found_posts; ?> <h2 class="catTitle"><?php echo $total.'&nbsp;'.__( 'Search Results for: ', 'sagive' ); ?><span><?php the_search_query(); ?></span></h2> [/php]

הסבר למתעניינים

הקוד שהוספנו קורא למשתנה הגלובלי $wp_query… משתנה זה הוא למעשה אוביקט ולכן מכיל בתוכו המון מידע. בעזרת הפקודה $wp_query->found_posts אנו מקבלים את הערך של כמות הפוסטים שנמצאו בשאילתה.

סיימנו! מה בפרק הבא?

הפרק הבא הוא פרק מעניין במיוחד! כרגע יש לנו תבנית באנגלית אשר מוכנה לתרגום מלא. בפרק הבא אנו נתרגם את מחרוזות הטקסט ונוסיף הגדרות CSS לגרסה העברית של התבנית החדשה שלנו.

כמו תמיד אתם יותר ממוזמנים לתרום מידע, לחוות דעה, לתת טיפים או לשאול שאלות בעזרת טופס התגובות בסוף כל חלק במדריך. בנוסף אתם מוזמנים להרשם אל רשימת התפוצה שלנו כדי להשאר מעודכנים (שווה!).

אוהבים את המדריך? פרגנו לנו עם +1, שתפו או השאירו תגובת "אהבתי".
בברכה, שגיב SEO