ולידציה לפיד RSS באתר וורדפרס

הבוקר כחלק מהפרויקט השבועי שלנו החלטנו לשדרג את הפיד RSS שלנו ולהפוך אותו לפיד RSS תקני אשר זמין לכל או רוב סוגי הדפדפנים. אינטרנט אקספלורר ידוע כדפדפן הזוי שלא ממש מסתדר עם הזנות רסס אך החלטנו לנסות לסדר את זה בזמן המועט שיש לנו בתוך יום עבודה גדוש בלקוחות אשר זקוקים לשירותי הפרסום שלנו באינטרנט (עוד לא הצטרפתם?)

כאשר כתבתי את כתובת ההזנה של אתר שגיב SEO (הזנה = פיד RSS) קיבלתי לתדהמתי את ההודעה לinternet explorer אין אפשרות להציג הזנה זאת… הזנה זאת מכילה שגיאות קוד. לחיצה על כפתור מידע נוסף סיפקה מידע על השורה הספציפית אבל איפה מתחילים?? למרות שמערכת וורדפרס נוחה מאוד למשתמש היא עשירה בקבצים והגדרות סבוכות בקוד עצמו.

במאמר זה אעבור אתכם על הפעולות שעשיתי כדי לתקן ולהתאים את הפיד RSS שלי כך שיוצג גם באינטרנט אקספלורר ובכלל יתאים לאפליקציות שונות ברשת. לא יודעים בדיוק מה זה RSS פיד ולמה זה חשוב? בקרו במאמר מה זה פיד RSS

שימו לב:

מאמר זה נועד למנהלי אתרים מיומנים. אנו מסירים אחריות על כל פעולה או תוצאה ישירה או עקיפה בשל קריאה של מאמר זה וכל שימוש בתוכן במאמר זה נעשה על אחריות המשתמש בלבד.

צעדים לתיקון / ולידציה של הפיד RSS שלכם

נעים להכיר validator.w3.org

אתר w3 מציע שלל כלים איתם ניתן לעשות ולידציה לאתר שלכם, לקבצי הCSS שלכם ולהזנת הRSS שלכם ובדיקה של הזנת האתר שלכם תיתן רשימה של התקלות ורעיונות (לא כל כך ברורים) איך לפתור אותם. בקרו בכתובת validator.w3.org/feed ובדקו את ההזנה של האתר שלכם.

מרווחים מיותרים בfunction.php

גשו אל הקובץ Function.php אשר נמצא בתיקייה של התבנית / עיצוב בו בחרתם לאתר שלכם, עשו גיבוי שלו לפני שאתם משנים אותו (עצה טובה בכל עריכה). לאחר מכן פתחו אותו בעורך HTML כמו כתבן או Notepad++. ודאו כי אין רווחים אחרי כל פעם שמופיע קוד הפתיחה <?php וגם כי אין רווחים אחרי קוד הסגירה של פונקציה ?>

שכחתם להגדיר ? זה נפוץ

פעמים רבות כאשר אנו סוגרים עם לקוח חדש המבקש קידום אתרים בגוגל אנו מתחילים בבדיקות האתר שלו ומגלים כי התקלה בפיד RSS שלו נובעת מהגדרה שגויה. פעמים רבות אלמנטים בדף עצמו משבשים את הפיד וזאת מכיוון שלא הגדרנו כי בפיד RSS יוצגו תקצירים ולכן מוצגים שם דפים מלאים לרוב עם תווים שגויים אותם אי אפשר להעביר בXML כמו באנרים של פלאש לדוגמה. פשוט ניגשים אל התפריט הימני של האתר וורדפרס שלכם ובוחרים בלשונית הגדרות קריאה שם תסמנו את ההגדרה "פוסטים יוצגו בפידים כ: תקצירים" ואתם מסודרים.

לסיכום

אני מקווה שעזרתי לכם לסדר את הפיד RSS  וכי כעת הוא תקין ומשדר ברחבי האינטרנט את התוכן הנהדר שאתם יוצרים באתר שלכם. אם כלום לא עובד וכמעט והתייאשתם תמיד תוכלו להשתמש בממשק חיצוני כדי ליצור ולהציע הזנת RSS. שירות מעולה ששווה להזכיר ועולה בדיוק 0 ש"ח הוא שירות feedburner מבית גוגל פלוס.

המון בהצלחה ואל תשכחו לפרגן עם LIKE, שגיב SEO.