וורדפרס – איך עושים Browser Caching

מחקרים של גוגל ובינג מלמדים בניסויים שעשו בדף הבית של מנוע החיפוש שלהן כי מהירות האתר השפיעה בצורה משמעותית על שביעות הרצון של הגולש ואפילו על כמות החיפושים שבוצעו לפני שהתייאש הגולש. זה מלמד כי מבלי לדעת או לשים על כך דגש מיוחד חשוב לנו מאוד שהכל יזרום ואתר מהיר יגרום לנו להישאר בו יותר ולקלוט ממנו יותר מידע… סף עצבים נמוך? מי יודע אבל אם אם אפשר לשפר את מהירות האתר שלנו זה מעולה.

אז למה כדאי לנו להוסיף Browser Caching לאתר שלנו?

אחד השיפורים המשמעותיים ביותר שאנו יכולים לעשות כדי לשפר את האתר שלנו הוא לגרום לדפדפן של האורח המבקר באתרנו לשמור את הקבצים שהוא טען לזמן מסוים למקרה שיחזור או ינוע בין דפים בתוך האתר. לפעולה זאת קוראים Caching וניתן להחיל אותה באתרים רגילים בעזרת תגי מטא ספציפיים אך כיוון שאנו מדברים על אתר וורדפרס בו הכול קורה בצורה אוטומטית עלינו לבצע זאת בצורה קצת אחרת.

מה צריכים לשנות כדי להפעיל Browser Caching באתר וורדפרס שלנו?

בכדי להחיל על הדפדפן של הגולש המבקר את פקודת ה"שמור בזכרון עד ל.." עלינו לגשת אל הקובץ .htaccess ולהוסיף אליו סדרת פקודות אשר תגדיר מה לשמור בזכרון של הדפדפן ולכמה זמן…

מה זה .htaccess

לאלו בינינו אשר לא חיים בעולם האינטרנט המפותח ולא עוסקים בניהול אתרים בצורה שוטפת, שינוי של הקובץ .htaccess עשויה להראות מסובכת ואפילו מעט להרתיע אבל במאמר זה כל שתצטרכו הוא להדביק קוד מוכן ולכן אל חשש. את הקובץ .htaccess תוכלו למצוא בתיקיית השורש של האתר שלכם בעזרת תוכנת FTP כמו Filezilla לדוגמה.

מדביקים את הקוד הנדרש בקובץ .htaccess

כעת, לאחר שאנו מבינים מדוע, איך למה נשמור גיבוי של הקובץ .htaccess (ליתר בטחון) ולאחר מכן נפתח את הקובץ ונדביק בו מעל לכל הקוד הקיים את הפקודות הבאות:

## EXPIRES CACHING ##
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access 1 year"
ExpiresByType image/gif "access 1 year"
ExpiresByType image/png "access 1 year"
ExpiresByType text/css "access 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access 1 year"
ExpiresDefault "access 2 days"
</IfModule>
## EXPIRES CACHING ##

שימוש בקוד זה גורם לדפדפן לשמור את קבצים כגון תמונות, קבצי CSS, קבצי PDF, קבצי Javascript וכו' בזיכרון שלו וכך להאיץ בצורה ניכרת את מהירות האתר.

כעת, שמרו את הקובץ .htaccess, העלו חזרה לאתר שלכם בעזרת תוכנת FTP וסיימתם. מעתה האתר שלכם יעלה הרבה יותר מהר וכך הפכתם אותו לאטרקטיבי יותר בעבור מנועי חיפוש ונוח יותר בעבור מבקרים.

מדריכים לבוני אתרים!

אנו משקיעים המון זמן ומרץ לספק לכם מדריכים מושקעים, קבצים להורדה, תבניות מוכנות ושלל עצות וטיפים לבוני אתרים ומנהלי אתרי וורדפרס. אם כבר הגעתם, קראתם ונהניתם נודה לכם אם תפרגנו לנו אם LIKE.

בהצלחה, שגיב SEO