אתר מהיר? כן פקטור של קידום אתרים

כולנו מכירים את זה, אתר נטען ונטען ונטען ואנו כבר עם האצבע על ההדק… הקצב המהיר כבר עכשיו של האינטרנט בהחלט הופך מהיר יותר, חלק יותר וזורם יותר. במאמר זה סרטון של גוגל עם תרגום לעברית של עבדכם הנאמן בו מדברת מיילי אוהיי מצוות המפתחים של גוגל על הצורך באתר אינטרנט מהיר, איך לעשות זאת בחינם ואיך לבדוק ולמדוד את זה.

סרטון והסבר / תרגום לעברית של הדברים שנאמרו בו

אינדקס נושאים במאמר:

 • הצורך במהירות באינטרנט
 • דף בית מהיר בזול או לגמרי בחינם
 • כלים זמינים לשיפור מהירות האתר
 • שאלות ותשובות בנושא מהירות האתר
 • 3 צעדים להצלחה – סיכום קצר של הנושא
 • החשיבות של מהירות והקשר אל קידום אתרים
ועוד המון מידע עשיר מתחבא בין הכותרות ומציע מידע עשיר בנוגע למהירות באינטרנט! קחו רגע לשפר את מהירות האתר שלכם.

הצורך במהירות באינטרנט

מהירות האתר שלכם היא דרך וודאית להגדיל את כמות ההמרות. בדיקה שנערכו לאתר מסוים אל מול הגרסה המשופרת / מהירה יותר בה ההבדל היחידי בין שני האתרים היה מהירות האתר כלומר האתר עבר אופטימיזציה של התוכן התגלה בשופזילה ובפיירפוקס דברים מעניינים:

 • שופזילה גילו שיפור של 7%-12% באחוזי ההמרה!
 • בפיירפוקס נהנו מ15.4% גידול בהורדת הדפדפן!
 • גוגל גילו שיפור של 20% בשביעות הרצון של הגולשים

כל השיפורים המדהימים הללו הודות לשינויים קטנים בדפי הנחיתה. מהם השיפורים הללו? פיירפוקס אמרו כי הם שינו פקטור אחד. מהירות האתר.

טבלת השוואה - מהירות אתרים

בנוסף התברר וזה כמובן הגיוני וברור שאתר מהיר יותר מוביל לגולש מרוצה יותר. גוגל ומיקרוסופט עשו מבחן בו הם החזירו לגולשים תוצאות איטיות יותר וגילו שככל שהעיכוב גדול יותר כך גם מועטה שביעות הרצון של הגולש. ראו טבלת שביעות רצון של הגולש כפי שהוצגה בסרטון של גוגל

הניסוי גרם לגולשים להיות כל כך לא מרוצים שמיקרוסופט החליטה לסיים את הניסוי לפני הזמן. עוד סיבה בגללה חשובה במיוחד מהירות היא שמעבר לאי שביעות רצון המיידית של מבקרים לאתר איטי יש השפעות ארוכות טווח. ניסוי נוסף של גוגל ומיקרוסופט נערך בו הם האטו את תוצאות החיפוש בסה"כ הכול בחצי שנייה. ניסוי זה לימד כי אפילו הבדל כה מועט הוביל לירידה בכמות החיפושים שביצעו גולשים אלו. גוגל ומיקרוסופט ביצעו ניסו זה במשך 11 שבועות ולאחר 7-8 שבועות כבר החלו לחזור הגולשים לבצע יותר חיפושים אך גם לאחר 11 שבועות הם לא חזרו לבצע את אותה כמות חיפושים שביצעו לפני שהחל הניסוי… מעניין לא?..

בואו נעבור על המסקנות:

אתר מהיר מוביל ל:

 • כמות המרות / פניות / הורדות גדולה יותר
 • מגדיל את שביעות הרצון של הגולש

לעומת זאת אתר איטי גורם ל:

 • אי שביעות רצון של גולשים
 • ירידה בכמות הפעולות המתבצעות באתר.

מהירות אתר – כן פקטור באטרקטיביות האתר שלכם

ניסויים אלו לימדו את גוגל ומיקרוסופט כי מהירות הוא פקטור חשוב ומכיוון שגוגל ומיקרוסופט שואפים לתת לגולשים תוצאות איכותיות אשר יובילו לשביעות רצון. מהירות האתר שלכם הוא פקטור בדירוג האתר שלכם! החדשות הטובות הן שאתם יכולים לשפר את מהירות האתר שלכם מבלי להוציא על כך תקציב רציני או אם אתם מנהלים את האתר שלכם ומבינים עניין ללא תקציב בכלל.

מתחילים ליצור אתר מהיר יותר

סטיב סאוטרס (גם מצוות גוגל) כתב בספרו ש80-90% מהגולשים זקוקים לאתר מהיר יותר בדפי הנחיתה אליהם הם מגיעים ולכן עדיף להתחיל בהם ולא במסד הנתונים. בדיקה ראשונית של מהירות האתר שלי עשיתי בהתאם לסרטון הדרכה של גוגל באתר www.webpagetest.org/test וזאת למרות שכלי זה נבנה כדי למדוד אתרים אשר מאוחסנים בארצות הברית או בסין ולא בישראל אך למרות זאת רציתי קנה מידה מסוים שאוכל לחלוק אתכם.

אתר זה מחזיר דף מפורט בו רשימת האובייקטים לצד משקלם שהדפדפן טען כדי להעלות את דף הבית שלכם. בתמונה המצורפת מעין מפל (waterfall) בו רשימת האובייקטים לפי הסדרשימו לב כשאר אתם עושים את הבדיקה שהקו הירוק הוא למעשה הזמן בו הדפדפן החל להציג את האתר שלכם בדפדפן ועד לאותה נקודה הוא רק טען אובייקטים ההכרחיים כדי לעשות זאת האתר שלי החל להיות מוצג רק לאחר 5 שניות כך שיש לי בהחלט מה לשפר (ואעשה זאת)
מפל מים מהירות אתר

כלים שגוגל מציע כדי לשפר את מהירות האתר

הכלי הראשון הוא חלק מהכלי למנהלי אתרים של גוגל אותו תוכלו למצוא בגוגל Labsדף זה יכלול מספר הצעות שיפור ומתחתם הסבר בעברית פשוטה (למי שמבין בתחום) של איך ניתן לצמצם אובייקטים מסוימים בדף או לשפר אותם כך שיטענו מהר יותר וישפרו את ביצועי האתר שלכם. בנוסף תוכלו להתקין מד מהירות (פלאגאין בעוד אתם בדף זה)

את הפלאג אין המעולה הזה שניתן להתקין על פיירפוקס תוכלו להפעיל כאשר אתם נמצאים בדף מסוים ולקבל ציון מהירות על הדף

גוגל Labs

בנוסף בממשק מנהלי אתרים של גוגל קיימת לשונית שנקראת אבחון תחתיה תת תפריט אשר נקרא סטטיסטיקת סריקה שם תוכלו לראות שלל נתונים ביניהם מידע על כמה זמן לוקח לדף הבית שלכם להטען בממוצע וגרף אשר מציג את השיפור / הרעה לאורך החודשים האחרונים

שאלות ותשובות על מהירות אתר

תשובה אנחנו בישראל מעט מוגבלים עם אפשרות זאת אבל האתר שציינתי קודם webpagetest.org מאפשר לבדוק את מהירות האתר שלכם ממספר מקומות בעולם אך ישראל לא מופיעה ככותרת

תשובה ראשית חשוב לזכור שאם התחרות שלכם כלומר אתרים מתחרים עולים מהר יותר מכם הם מספקים חווית גלישה נוחה ומספקת יותר לכן בדקו את המתחרים עם הפלאג אין שצויין קודם לכן ולמדו מה ההבדלים ביניכם. בנוסף, מבדקים מלמדים כי 2 שניות הוא למעשה זמן הטעינה בעבור אתר מסחר אלקטרוני

המונח Progressive rendering משמעותו כי הדפדפן יציג איזה תוכן שזמין לו בזמן שהוא טוען את שארית התוכן שקיים בדף שלכם בניגוד למצב בו דפדפן ממתין מספר שניות לטעינת הדף המלא לפני הצגתו כמכלול אחד. Progressive rendering הוא בהחלט מועיל כיוון שהוא מספק למשתמש פידבק ויזאולי שהדף אכן נטען אך איננו הכרחי אם הדף שלכם נטען גם ככה במהירות ולא ירוויח הרבה מטעינה חלקים בדף.

3 צעדים לאתר מהיר

כיסינו כאן חומר רב כפי שהוצג בסרטון אשר פורסם בבלוג למנהלי אתרים של גוגל אז בואו נעבור על שלושת הצעדים ליצירת אתר מהיר ויותר ולמעשה את רווחי / ממיר יותר
 • לבדוק את ביצועי האתר שלכם בכלי למנהל אתרים של גוגל
 • התקינו את הפלאגאין "מהירות הדף" איתו תוכלו לעקוב אחר שינויים
 • בצעו את השינויים המומלצים ובהצלחה..

אתר מהיר משפיע על קידום אתרים

במאמר זה הסקנו וזאת היא למעשה עובדה מדודה אשר נבדקה על ידי גוגל ומיקרוסופט, פיירפוקס ושופזילה כי אתר מהיר יותר מעלה את כמות ההמרות / פניות באתר, כמות הזמן שגולש מבלה באתר ורמת שביעות הרצון שלו הרי שאנו משפיעים בצורה ישירה על מגוון מדדים בהם משתמשים מנועי חיפוש כדי לדרג את אתכם – כלומר עושים קידום אתרים חכם.

בנוסף אתר מהיר יותר יגרום לפחות גולשים לעזוב את האתר לאחר המתנה וכך אנו מקטינים את אחוז הנוטשים או במילים אחרות את אחוז הBounce rate וכך גם במקרים רבים מקטינים את עלויות ההפעלה מבחינת אחסון, רוחב פס התנועה וגם עלויות הפרסום שנגרמו בגלל קליקים על מודעות פרסומיות אשר לא נסתיימו בפנייה.

למה כדאי לבחור בשגיב SEO?

לא מנהלי אתרים מומחים? רוצים מישהו מקצועי אשר ישפר את מהירות האתר שלכם במחיר אטרקטיבי – פנו אלינו היום לטיפול חד פעמי ונהפוך את האתר שלכם למהיר וממיר

 • מומחים בבניית אתרים, קידום אתרים ופרסום באינטרנט
 • תיק עבודות עשיר שמלמד על רמת המקצועיות שלנו
 • שירותי מגוונים לבעלי אתרים במחירים אטרקטיביים

 • contact us

 • שגיב SEO

 • 0777-920-924

 • 0545-400-440

 • תל אביב, ישראל

קידום אתרים בגוגלגוגל אדוורדס (PPC)בניית אתריםשיתופי פעולהאחר / חזרו אליי