מה זה פיד RSS?

רבים מתקשים לתפוס את הרעיון של RSS פיד, מהו ובמה הוא עוזר לקדם ולהפיץ מידע מהאתר שלכם. במאמר זה נעבור על מה זה פיד RSS בצורה הפשוטה ביותר ואנסה להסביר למה זה יתרון אם יש לאתר שלכם פיד RSS ומדוע אם אתם לפני בניית אתר לעסק שלכם כדאי לבחור באתר אשר מכיל פיד RSS כאופציה מובנית.

מתוך ויקיפדיה:

(תרגום באדיבות זמהנוף שירותי תרגום) RSS הוא ראשי תיבות של Really simple syndication. כלומר הפצה פשוטה מאוד ובהקשר שלנו הפצת תוכן, דפים, תמונות וסרטונים מאתר אינטרנט בצורה פשוטה. מסמך RSS אשר נקרא "פיד", "פיד רשת" או ערוץ אשר כולל סיכום מתומצת של הטקסט של עמודים אחרונים שפורסמו באתר.

פיד RSS מאפשרים למבקרים באתר (וגם למנועי חיפוש ואפליקציות רשת) להירשם כמנויים לחדשות מהאתר בו מותקן הפיד RSS. למעשה מאפשר פיד RSS להירשם אל חדשות מאתרים רבים ולצפות בכולם בדף אחד וכך ללמוד מה השתנה באותם אתרים כלומר מה פורסם לאחרונה. פיד RSS בנוי בשפת XML והוא למעשה דף אחד אשר תודות להיותו בסטנדרט מוסכם מאפשר לאפליקציות רשת רבות לקרוא אותו ולפרסם אותו הלאה.

  • אהבתם? שתפו!

פיד RSS – בשביל מה?

לאינטרנט יש בעיות! כיום יש למעלה מ15 מליון בלוגים ברשת ומספר זה נמצא בעלייה מתמדת. יש שתי דרכים עיקריות בהם אתם יכולים ללמוד על השינויים ברשת האינטרנט ובאתרים שאתם אוהבים או מצאתם כמעניינים.

הדרך הישנה והאיטית: אתם גולשים אל האתרים שאתם אוהבים (כאלה שעוסקים בתחומים שמעניינים אתכם) ובודקים פיזית באתר מה השתנה. האם יש משהוא חדש ומעניין שאתם רוצים לקרוא או בקיצור הדרך הארוכה והמתישה ובמיוחד כשמדובר בהרבה אתרים ובתחום מקצועי

הדרך החדשה: ההבדל בין הדרך הישנה והאיטית הוא ברור! על ידי שימוש בפיד RSS אתם יכולים לרכז אל דף אחד נניח במקרה זה דף בית מותאם של גוגל שנקרא iGoogle המאפשר הצגה של פידים מאתרים שונים במקום אחד. בצורה זאת אתם יכולים לרכז חדשות מאתרי חדשות לצד כותרות וקישורים אל הדפים החדשים בבלוגים ובאתרים שאתם אוהבים! פשוט וקל.

פיד RSS – איך זה מועיל למנהלי אתרים?

פיד RSS הוא כלי נהדר כדי לייחצן ולייצא את התוכן שלכם אל אתרים שונים ברשת בצורה אוטומטית! אתר מבוסס וורדפרס (לדוגמא) יכול לייצא את הפיד RSS שלו אל טוויטר, פייסבוק, לינקדין ורשתות חברתיות אחרות וכך בצורה אוטומטית יפורסם עדכון על כל דף חדש שהוספתם אל האתר שלכם ובמקרים מסוימים גם כאשר ערכתם דף קיים.

התועלת היא ברורה. במקום להתחבר אל אתרים אלו בכל פעם שאתם מפרסמים דף חדש תוכלו לבנות מערכת אוטומטית אשר מקדמת את האתר שלכם ויוצרת תנועה של גולשים חדשים לגמרי ללא מאמץ.

אתרים מובנים עם פיד RSS

ככל שאנו מתקדמים קדימה בזמן הופך פיד RSS לפריט מובנה באתרים מודרניים. האפשרות לעשות הפצת תוכן אוטומטית היא אפשרות אטרקטיבית מאוד. מערכות ניהול תוכן מודרניות כמו וורדפרס, ג'ומלה ומג'נטו מגיעות עם פיד RSS מובנה או מאפשרות יצירה של פיד RSS בקלות.

וורדפרס היא למעשה נושאת הדגל בתחום זה ובין בניתם לעצמכם בלוג או אם הזמנתם בניית אתר מבוסס וורדפרס לעסק שלכם אתם מקבלים פיד RSS מובנה לחלוטין בצורה אוטומטית באתר שלכם ואפילו ללא התאמה יוכלו גולשים להירשם כמנויים לחדשות מהאתר או להירשם לתגובות חדשות באתר שלכם.

למדנו מה זה RSS

אז… למדנו מהי הזנת RSS. דרכי השימוש בהזנות RSS עברו מהפך בשנתיים האחרונות ורבים משלבים קוראי הזנות אל הדפדפן שלהם כדי שיוכלו לעקוב ביתר יעילות אחר אתרים מסוימים. אם אתם משתמשים בכרום תוכלו להתקין תוסף כמו RSS Feed Reader כדי לבדוק מה קורה עם האתרים שאתם אוהבים בקלות. אני מקווה שמצאתם מידע מועיל במדריך זה והמון בהצלחה, שגיב SEO.