ננעלתי מחוץ / לא מצליח להתחבר לוורדפרס

אם למדוד את כמות הפעמים ששאלה זאת נשאלת בפורום התמיכה של וורדפרס, גם הישראלי וגם העולמי אני מתפלא שאין איזה מדריך ממש מקיף אשר מכיל הסבר מפורט איך אפשר לתקן מצב בו בטעות ננעלנו מחוץ לאתר וורדפרס שלנו

ולכן… בקול חצוצרות החלטתי לכתוב מדריך בנושא אבל זה לא לגמרי ממניעים הומניטריים אלא בגלל שננעלתי בעצמי מחוץ לאתר של לקוח אשר שכח את הסיסמה שלו זמן רב לאחר שבנינו לו את האתר וורדפרס שלו. כמו כן כאשר הוא מנסה לאפס את הסיסמה הוא מקבל הודעה הזויה שאומרת לו שאי אפשר לשלוח את המייל כיוון שהוא לא הפעיל את ה mail() וזאת למרות שקיבלת את ההודעה במייל..

שימו לב:

מאמר זה נועד למנהלי אתרים מיומנים או כאלו אשר בדרך לשם. כל שגיאה, תקלה או בעיה בה תתקלו בשל מדריך זה על אחריותכם הבלעדית.

בכל מקרה, נחזור לענייננו.. מהן הדרכים לשחזר סיסמה אם ננעלנו מחוץ לאתר וורדפרס שלנו?

הדרך הראשונה..

איפוס סיסמה של אתר וורדפרס

הראשונה וכמובן הברורה והקלה ביותר היא לאפס את הסיסמה של וורדפרס בצורה המקובלת והיא לגשת אל כתובת ההתחברות אל ממשק הניהול של האתר שלכם. אם אתם לא יודעים אותה קרוב לוודאי שהיא נראית בערך כך www.yourwebsite.co.il/wp-login. לחצו על הקישור "שכחת את הסיסמה?" ואפסו את הסיסמה.

אם הכול יעבוד כשורה תקבלו לאימייל שלכם לינק לאיפוס סיסמה עליו יש ללחוץ ואז תגיעו אל דף אשר ישלח שוב מייל שני המכיל את הסיסמה החדשה שלכם.

הדרך השנייה…

שינוי הסיסמה במסד הנתונים של וורדפרס

אם אתם לא מבינים כלום במסדי נתונים… זאת לא הדרך בשבילכם! ישנן שיטות רבות להתחבר אל מסד הנתונים שלכם אך כאן אתייחס רק לשימוש בממשק phpMyAdmin. אם אתם משתמשים באחסון אשר מציע ממשק ניהול Cpanel. תוכלו להיכנס אל אליו ולבחור במסדי נתונים mySql בו תוכלו לעבור אל ממשק עריכת מסדי נתונים אשר נקרא phpMyAdmin.

לבחור את מסד הנתונים שלך

הצעד הראשון

לאחר שנכנסתם אל הכלי לעריכת מסדי נתונים (phpMyAdmin) הוא לבחור במסד הנתונים שלכם מתוך הרשימה המופיעה. כאן המקום להזכיר כי לפני כל שינוי במסד הנתונים שווה לקחת רגע ולגבות אותו. עדיף להשקיע דקה מאשר להצטער אחר כך! (האמור מתייחס לנשים וגברים כאחד!)

למצוא את wp users

הצעד השני

כעת יופיעו כל הטבלאות של המסד נתונים ואם לא לחצו על Structure

  • חפשו אחר הערך wp_users
  • לחצו על האייקון של Browse
  • מצאו שם המשתמש תחת user_login
  • לחצו Edit

משנים את הסיסמה

הצעד השלישי

  • שם המשתמש שלכם יופיע user_id לחצו על edit
  • לצד user_pass תופיע שורה ארוכה של תווים
  • בחרו את השורה הזאת, מחקו והכניסו סיסמה חדשה
  • לאחר מכן בחרו בתפריט הנפתח תחת "פונקציה"
  • מהתפריט הנפתח בחרו בערך MD5
  • לחצו על שמור / סע וכו' וסיימתם!

אני מקווה שמצאתם מאמר זה מועיל ושהוא לכם להיכנס חזרה אל אתר הוורדפרס שלכם. אם בכל זאת לא הצלחתם ישנן עוד שתי שיטות בהן ניתן לשחזר את הסיסמה שלכם ותוכלו למצוא אותן בקישורים אל מקורות מידע בתחתית המאמר. בנוסף חלקתי קישור אל תשובה אשר נתתי בStackOverflow בו תמונה מעולה אשר תעזור לכם לשחזר את הסיסמה שלכם היישר ממסד הנתונים. קישור לתשובה זאת תמצאו במקורות המידע אשר מצורפים בתחתית המדריך. בהצלחה, שגיב SEO.