איך יודעים אם העתיקו את האתר שלי?

רבים מאיתנו משקיעים שעות עד ימים ארוכים בכתיבת תוכן איכותי, ידידותי למנועי חיפוש והכי חשוב מקורי שנותן ערך מוסף לגולש. אבל לעיתים אחרים שאוהבים לחתוך פינות פשוט מעתיקים וגורמים לירידת ערך התוכן עליו עמלנו רבות. במאמר זה על הפרת זכויות יוצרים ומה אפשר לעשות בנושא.

זכויות יוצרים הוא נושא חשוב ברשת האינטרנט המתפתחת בה אנחנו מעודדים פעמים רבות גולשים ומבקרים באתר שלנו לשתף תמונות ותכנים. אז מה חשוב לדעת על זכויות יוצרים? הנה מאמר בנושא.

אז איך נדע שלא מעתיקים ממנו? ולא פחות חשוב מה אפשר לעשות בנושא..

דרך ראשונה

בה אפשר אם לגלות שהעתיקו אותנו ע"י חיפוש בגוגל של פסקה מתוך הדף אבל זאת דרך מתישה ואנו נצטרך להבין כי לרוב מי שהעתיק שינה מעט את הטקסט… בנוסף מדובר על דרך לא פרקטית כיוון שזה לא מציאותי לעבור עמוד עמוד ולבדוק את הטקסט!

דרך שנייה

היא להשתמש במנוע החיפוש Copyscape, מנוע חיפוש זה בודק דפים שלמים ומשווה פסקאות ומידע מתוך הדף כדי לזהות העתקים של הטקסט שלכם. קופיסקייפ מאפשר להרשם לשירות בתשלום בעזרתו תוכלו לבדוק אתר שלם במחיר מינימלי לעמוד.

כמובן ששום שיטה אינה מושלמת למרות שCopyscape עושים עבודה דיי טובה ובודקים באחוזים כמה מהתוכן דומה. בכל מקרה אלו השיטות הקלות והפרקטיות ליישום אשר לא מבזבזות זמן יקר לרוב בעלי אתרים יעתיקו ממך את התקנון או תנאי שימוש אז זה דף שכדאי לבדוק.

מה אפשר לעשות בנושא ?

כמובן שהכול תלוי כמה זה מעצבן אתכם. אם אתם באמת רוצים ללכת על זה אז תצטרכו עדויות. קודם כל צלמו את הדף שמצאתם שמעתיק אתכם לפני שהוא יספיק לשנות אותו ופרסמו אותו באינטרנט בבלוג או מנגנון אחר ששומר דפים לפי תאריך.

הצעד השני הוא לפנות אל גוגל ולדווח על "גניבת זכויות" ואת זה תוכלו לעשות בדף Digital Millennium Copyright Act

והצעד השלישי הוא לפנות לעורך דין. תוכלו לתמחר את העלות של הדף לפי כמות השעות שלקח לכם ליצור אותו ומכיוון שיצירת חומר מקורי אינו מוגבל בזמן זה יכול להיות אחד הדפים הכי רווחים עבורכם (אם תזכו בתביעה).

אתם תתפלאו לדעת כמה דפים מועתקים ברשת. לרוב מעתיקים המתחרים הקטנים דפים כגון "תקנון האתר" או דף "שאלות ותשובות" או דפים דומים שמכילים טקסט רב.

הדבר נכון גם לגבי העתקה של תמונות ובמיוחד תמונות אשר צילמתם בעצמכם. כמובן שגילוי כי תמונה הועתקה ממכם קשה פי כמה כיוון שמנועי חיפוש לא יכולים לחפש תמונות כפולות ולכן גם אתם לא ולרוב מוצאים תמונה שהועתקה מכם במקרה.

תג קנוניקל

בשל הנושא והמורכבות של גילוי התוכן ברחבי הרשת גוגל כן מתייחסים לתג מסוים אשר נקרא תג קנוניקל כתג אשר מודיע "כאן פורסם הטקסט לראשונה" בצורה דיי רצינית. כמה זה משפיע על דירוג אינני יודע אך ברור שזה תג נחשב שכדאי להכיר. אם אתם רוצים ללמוד עוד על תג קנוניקל את מוזמנים לבקר במאמר מה זה תג קנוניקל? בו אנו נכנסים ביתר פירוט בצירוף הסברים ודוגמאות.

מקווה שמצאתם מאמר זה מועיל, שגיב SEO