שיווק באמצעות וידאו

אין ספק כי תמונה שווה אלף מילים והרווח הנקי בסרטון שיווקי ערוך היטב הוא יקר ערך ללא ספק. מנקודת מבט של קידום אתרים בגוגל יש לסרטון ממוקם ומוגדר נכון ערך רב כיוון שהוא יוצר תנועה ובמקביל מוסיף לערך של האתר בעיני מנועי חיפוש ועוזר בבניית זהות אלקטרונית.

אז הכנו או קיבלנו סרטון מהאתר אותו אנו מקדמים / מפרסמים ברשת.. אבל לאיזה אתרים כדאי לנו להעלות את הסרטון ? היכן תהיה לסרטון את האפקטיביות הגדולה ביותר?

מאפיינים את הסרטון

פעמים רבות ובמיוחד כאשר אנו קולטים לקוח חדש אל מסלול קידום אתרים אני רואה כי הם שילבו באתר שלהם סרטון גדול בראש הדף… חשוב מאוד לאפיין את הסרטון שלכם ולזכור כי לגולשים נטייה ללחוץ על הסרטון ואם הוא לא מעביר את המסר בצורה מהירה מאוד ולא מעודד לפנות אל הלקוח במהלך הסרט אתם למעשה עלולים לאבד את תשומת הלב של הלקוח בזמן שהוא צופה בסרטון.

אחד הכללים החשובים באינטרנט ובמיוחד באתר של חברה או בית עסק אשר מוכרת שירות הוא לאפשר, לעודד ולכוון את הלקוח לפנות אליכם תוך זמן קצר מאוד.

אם צפיתי בסרט והוא רק סרט התרברבות עצמית שלא מעודד לפנות אל הלקוח בסוף הסרטון יכול מאוד להיות שבסוף הסרטון אני כבר משועמם ואחפש אתר אחר. פעמים רבות הסרטון הוא סרטון פרופיל חברה לא שיווקי, במקרים כאלו שקלו למקם את הסרטון בדף אודות וכך מי שמחפש סיבה להאמין בבית העסק ולראות שאתם מקצוענים ישתכנע בשל הסרטון.

במקביל לפרסום הסרטון שלך במקום הנכון באתר הבית יש תועלת רבה להשתמש באתרי הסרטונים המובילים בעולם אשר מאפשרים לנו להוסיף תגיות וכותרת ראשית לסרטון אך אינם נותנים לנו להוסיף קישור ישיר אל האתר המפרסם את הסרטון (חלקם).. למרות עובדה זאת יש צורך בפרסום באתרים כאלה מתוך רצון ליצור תנועה וחשיפה מרבית וגם אם אין קישור ישיר יש לזכור כי הכותרת אשר לרוב כוללת את שם החברה עוזרת בקידום ה"מותג"

שיווק סרטונים ברשת: טיפים ששווה לקרוא!

הסרטון שלכם עובד?

הסרטון שלכם עובד?

אחת השגיאות הנפוצות ביותר היא העלאת סרטונים במאסה מבלי לבדוק אם הסרטון שלכם עובד כהלכה? קחו רגע להשקיע בכל סרטון כי איכות משחקת יותר מכמות כאשר משווקים סרטונים אז עצרו לבדוק שהסרטון שלכם עובד כהלכה.
יש לכם דוגמנית בחברה?

יש לכם דוגמנית בחברה?

אם אתם חברה גדולה או אפילו עסק קטן שיש בו כמה עובדים שווה לגייס לטובת הסרטון שלכם את הבחור או הבחורה עם הפנים הכי חביבות. ולמה לא? ככה הגדולים עושים את זה!
חלקו סרטונים ארוכים לנושאים!

חלקו סרטונים ארוכים לנושאים!

מכינים סדרת סרטונים לטובת מדריך בנושא מסוים? אל תכינו סרטון אחד ארוך ומתיש, חלקו את הסרטון למספר סרטונים והקפידו כי כל סרטון יכיל תת נושא בצורה ברורה וקריאה. בצורה כזאת אתם קולעים ליותר מחרוזות חיפוש!
תמליל זה מועדף אבל לא חובה

תמליל זה מועדף אבל לא חובה

אפילו אם אתם לא מתכוונים להכין תמליל מפורט לסרטון שלכם (ובואו נודה בזה, מרביתנו לא עושים זאת) עדיין כדאי להכין רשימה מפורטת של נושאים או ליתר דיוק כותרות עליהם תעברו בסרטון אשר אתם מכינים.
זה נחמד לכלול אנשים נוספים

זה נחמד לכלול אנשים נוספים

אם אתם עושים סרטון הדרכה בו מספר תחומים או עושים ראיון עם מישהו אל רק תקריאו את התשובות שלו. זה נחמד מעת לעת לכלול אדם שני בסרטון שלכם ולנהל שיחה על הנושא המדובר (כאן במיוחד חשוב רשימת נושאים מסודרת).
סדרת סרטוני הדרכה

סדרת סרטוני הדרכה

עוסקים בתחום מקצועי? תחשבו כמה זה נחמד לעשות סדרת סרטוני הדרכה! ראשית כל זה מעשיר את האתר שלכם בתוכן איכותי מקורי ומכירתי! שנית, זה ילמד לקוחות קיימים פוטנציאלים איך להשתמש במוצר / שירות שלכם!
ענו לשאלות עם סרטון

ענו לשאלות עם סרטון

רבים מחפשים נושא לסרטון אבל לא חושבים על מענה לגולשים או לקוחות עם סרטון! זה כלי נהדר… רק חשבו על זה. למעשה אנו מספקים לכל לקוח סדרת סרטוני הדרכה (ומקבלים אהבה כתגובה) כאשר אנו בונים עבורם אתר וורדפרס!
הרשמה לרשימת התפוצה

הרשמה לרשימת התפוצה

אם יש לכם סדרת סרטוני הדרכה מעולים! אתם יכולים להציע אותם בחינם תמורת הרשמה לרשימת תפוצה או סתם כדי ליצור רשימת מבקרים קבועה באתר שלכם – זה טוב לתנועה של האתר שלכם וגם טוב ליצירת מיתוג לעסק.
אל תבזבזו לי את הזמן

אל תבזבזו לי את הזמן

פתיח זה אחלה אבל גשו לעניין… אל תמתחו את ההקדמה זמן רב מידי. כאשר אני מקליק על סרטון אני רוצה לדעת תוך 20-30 שניות מקסימום שאני רואה את הסרטון הנכון אז שווה לפתוח עם "סרטון זה יעסוק ב.." ולהגיע לתכלס מהר.

איפה אפשר להעלות סרטונים?

כמו כן תוכלו להעלות סרטונים דרך המשתמש שלכם בתפוז אל פליקר בחשבון נפרד לחלוטין שהוא למעשה של תפוז וכך להכפיל את כמות התגים עבור סרטון ספציפי. שיהיה בהצלחה, סרטונים הם כלי פרסומי חשוב וכדאי גם להפיץ אותם בבלוגים ובאתר שלכם ושל אחרים שמתירים לכם לעשות זאת. כל אחד יכול לעשות את זה ואין צורך בידע טכני מסובך.

שחקו אותה!

אני מקווה שמצאתם מאמר זה למעניין, אינפורמטיבי ומועיל. אין ספק כי פרסום סרטונים עוזר ביצירת תנועה, מיתוג בית העסק ומיצוב בית העסק כמומחה בתחומו. אם יש לכם שאלות נוספות נשמח לעזור והשארנו את האפשרות פתוחה. המון בהצלחה, שגיב SEO.

  • אהבתם? שתפו!