הסוף של גוגל Authorship (וגם לתמונת הכותב)

סופו של גוגל authorship

זה הגיע לסופו. לאחר תהליך של דילול תוצאות החיפוש מכל סימן מזהה גוגל מבטלת לחלוטין את הAuthorship (זהות הכותב) בתוצאות החיפוש של גוגל. אי אפשר להגיד שזאת הייתה הפתעה אבל בהחלט נתגעגע לתמונות הכותב אשר קישטו את תוצאות החיפוש (אבל לעיתים גם הפריעו בעין).

בעדכון חדשות דיי ישן כבר מהתאריך 27.06.2014 (רוצים לקרוא? גוגל מסירה את מספר החברים במעגל מתוצאות החיפוש) דיווחנו כי גוגל הסירה את מספר החברים שלכם מתוצאות החיפוש שלה וכבר לאחר כמה ימים גם אותן תמונות מושקעות נעלמו כלא היו.

היום, בדיווח רשמי פרסם ג'ון מיולר (John Mueller‏) כי למרות ההשקעה הרבה אשר הוכנסה לתוך עיצוב, יצירת התוכן, אחזור המידע במדויק ובכלל בגוגל Authorship הגיעו בגוגל למסקנה כי המידע אינו מועיל לגולשים שלהם כפי שקיוו בהתחלה.

 • אהבתם? שתפו!

על מה מדובר?

כל מי שמספק שירותי קידום אתרים מכיר את הבקשה הזאת מהלקוחות אשר רוצים כי התמונה שלהם תופיע בתוצאות החיפוש, כי… למה למתחרה יש? ולמה זה לא בסדר עם בגד ים?! (היו לי כאלה). אז הנה דוגמה של תוצאת חיפוש עם גוגל Authorship ואחת בלי.

תוצאות חיפוש עם Authorship

עם authorship

תוצאות חיפוש ללא Authorship

ללא authorship

 • גוגל מכריזה על גוגל Authorship

  06.2011

  בשישי ליוני 2011 גוגל מכריזה על כי היא תתמוך מעתה בגוגל Authorship כתגובה לקוד אשר בנוי בצורה מסוימת בכפוף להגדרות של גוגל Authorship.

 • גוגל פלוס נולד

  06.2011

  באותו חודש יוני פעיל מגיעה אלינו הרשת החברתית גוגל+ (גוגל פלוס הוסיפו אותנו למעגלים שלכם) ותומכת ברעיון של יוצר התוכן כלומר Authorship. אם אתם לא מכירים את הרשת החברתית גוגל פלוס הגיע הזמן להכיר אותה ואתמול! הנה מידע נוסף ומאמרים רלוונטיים:

 • נוספת האפשרות להגדיר כותב

  07.2011

  גוגל משחררת קוד / דרך להגיד "אני הכותב של המסמך". דרך זאת כללה קישור של דפים מסוימים באתר אל הפרופיל שלכם בגוגל פלוס! למרות שזה עשוי להראות קל, היו המון בעיות בשיטה זאת אשר לא תמיד עבדה!

 • התחברות בעזרת גוגל+ לבלוגר

  10.2011

  אותה דרך להצהיר "אני הכותב של המאמר הזה" מתווספת גם לרשת הבלוגים של גוגל דהיינו בלוגר ומעתה ניתן להתחבר אל בלוגר בעזרת כפתור אימות של גוגל+. קל ומהיר ולא דורש הטמעה של קוד.

 • גוגל מוסיפה אימות אימייל

  10.2011

  לאחר שיחות רבות ברשת החברתית, מאמרים אשר מסבירים איך להגדיר את הAuthorship בהצלחה גוגל מנסה להכיר שיטה חדשה לאמת את את הבעלות על תוכן מסוים והפעם אימות בעזרת כתובת האימייל שלכם.

 • גוגל חדשות תומך בAuthorship

  11.2011

  אותו ממשק של גוגל אשר מציג חדשות מאתרים נבחרים ברשת הישראלית והעולמית מציג מעתה את פרופיל הכותב בהתבסס על גוגל Authorsip. הרעיון הוא לעזור לנו לסנן את התכנים לפי כותבים שאנחנו אוהבים / סומכים עליהם.

 • סטטיסטיקת כותב בכלי למנהלי אתרים

  12.2011

  גוגל משקיעה ומוסיפה ניתוח סטטיסטי של נוכחות הכותב (הAuthor) בכלי למנהלי אתרים ומאפשרת לנו לראות כמה מאמרים רשומים על שם הכותב המסוים ובאיזה אתרים.

 • כלי תצוגה מקדימה של Authorship

  09.2012

  גוגל Authorship עדיין לא נתפסת בצורה רחבה ברחבי העולם. למעשה רק 9% מהבלוגים מדעיים מאמצים את המנהג ולכן גוגל יוצרת כלי אשר מאפשר לעשות תצוגה מקדימה של סניפט הAuthorship מהאתר שלכם.

 • אריק שמידט מדבר אל מנהלי אתרים

  02.2013

  אריק שמידט, המנכל של גוגל מדבר על גוגל Authorship וכמעט ומבטיח כי פרופילים מאומתתים והמאמרים שלהם יוצגו גבוה יותר בתוצאות החיפוש. ניסיון ברור לדבר אל מקדמי אתרים ומנהלי אתרים כדי להפיץ את הבשורה.

 • סינון כותבים איכותיים באדיבות גוגל!

  05.2013

  מאט קאטס מצוות הספאם של גוגל אומר כי גוגל עובדת על אלגוריתם אשר יעזור לסמן כותבים איכותיים וכך להציג לנו תוצאות חיפוש איכותיות יותר על פי מוניטין הכותב. מאוחר יותר בשלהי אותו חודש הוא מוסיף ואומר כי יתכן ואלגוריתם זה יעזור לגוגל לסנן ספאמרים ביתר קלות.

 • תמונה לצד מאמר!

  10.2013

  אם הוגדר בצורה נכונה, תופיע מעתה תמונת הכותב לצד המאמר המושקע שהכנתם. כאן התחילו טלפונים של לקוחות אשר מבקשים להגדיר זאת (תודה על העבודה המיותרת גוגל!).

מה, כבר נגמר? (כן)

זהו, למרות שאי אפשר לדעת מה גוגל יחליטו והם מבטלים ניסויים דיי בקלות לדעתי הגיע לסופו גוגל Authorship. רובנו כבר שם לב לעובדה שאין תמונות לצד תכנים מאתרים כבר זמן לא מבוטל. אני לא יודע אם זה לטובה או לרעה אבל אין ספק שתוצאות החיפוש נראות נקיות יותר.

 • אהבתם? שתפו!