סוגי לקוחות קידום אתרים

types-of-clients-seo-banner

ברוכים הבאים, מעריך את זה מאד שהגעתם. תרשו לי להגיד כבר עכשיו:

אם אתם רוצים ללמוד משהו על קידום אתרים – אז אתם לא במקום הנכון בכלל, כאן זה לא הולך לקרות!! כאן תראו ניסיון שלי לתאר בצורה שטחית ורדודה ביותר את התחום שאנחנו עובדים בו. לפני כן תודה לחברים משגיב seo קידום אתרים בגוגל שנתנו לי את הבמה הזו, עלו והצליחו. (תודה מרטין)

  • אהבתם? שתפו!

סוגי לקוחות בקידום אתרים

כבר נתקלנו בכולם, ראינו את כל הסוגים. הנה ניסיון שלי לקבץ את כולם יחד, תוסיפו בבקשה אם אתם מוצאים עוד, יאללה לעבודה:

1. זה שלוקח שלושים הצעות מחיר

מכירים את אלו שנכנסים לביטוי קידום אתרים, שולחים מייל לעשר חברות ומבקשים הצעת מחיר? אבל כאן זה הרי לא נגמר, אחרי זה הוא נכנס לביטוי קידום אתר אורגני ושולח עוד עשרה מיילים עם בקשה דומה.

לאחר שהוא מסיים את התהליך הוא נשאר עם שלושים הצעות מחיר ביד, אחרי חמש עשרה שיחות טלפון, כאשר כבר אין לו מושג עם מי הוא דיבר ועל מה. לקוח רע מאוד, לרוב לא יודע להחליט וכנראה שגם לוקח בסוף את ההצעה הזולה ביותר. בעצם השנייה הכי זולה- כי הכי זול, זה בטח זול מדי. איך בכלל אפשר להחליט על משהו אחרי שדיברת עם שלושים איש על אותו דבר?

זה שלוקח שלושים הצעות מחיר
המבולבל

2. המבולבל עד אין סוף

חיפש קידום אתרים, לחץ על ממומנים, לחץ על אורגני, דיבר עם כמה אנשים, שאל יותר מדי שאלות. לאחר מכן כשהוא מתקשר אליך (או אלייך, פשוט הרוב זה גברים) הוא אומר משפטים כמו: "אבל הבטיחו לי בכסף הזה גם פרסום בוואלה וגם בנענע", או "הבטיחו לי שאני אהיה ראשון במשך כל החודש" או "הבטיחו לי שתי מילות חיפוש וקמפיין ממומן בתפוז + ריבוע באינדקס עסקים". איזה באסה, לך תסביר לו עכשיו שכל מה שסיפרו לו זה שטויות במיץ עגבניות, מאיפה להתחיל בכלל???

3. זה שרוצה להיות ראשון בהכל

מכירים את השיחה הזו: "אנחנו משרד עורכי דין ואנחנו רוצים להיות ראשונים בגוגל בכל דבר שקשור לעריכת דין", כמה זה יעלה? כאשר עונים לה שהדבר יעלה 10 אלף שקל בחודש, היא מסבירה שהתקציב הוא יותר קרוב לאלף שקלים בחודש. "נו באמת גברת, מה נראה לך שבאלף שקל את תהיי ראשונה בהכול? באיזה אטמוספירה את חיה?" כאשר אומרים לה שהתקציב שלה מספיק לביטוי אחד לונג טייל, היא כמובן תגיד שהם כבר קיבלו הצעה בדיוק כזאת ואפילו זולה יותר.

רוצה להיות ראשון
מחפש יוקרה

4. זה שמחפש יוקרה

האנשים האלו פותחים את השיחה ב: "אתה מקדם מישהו שהוא מותג?" האנשים שרוצים קודם כל לראות שאתה מקדם מישהו מהגדולים באמת. הרי אם אתה מקדם את סלקום – כנראה שאתה תוכל לעשות עבודה טובה גם על האתר של המסגרייה שלהם. אין שום קשר שהמותג משלם פי עשר ממה שהוא מתכנן לשלם, העיקר שיהיה שמות של מותגים.

5. התימני

זה הבחור שמתחיל את השיחה ב: "מה אתה יכול לעשות לי במחיר?" אני אפילו לא רוצה להתייחס…

התימני
המבין

6. המבין

וואו איזה שיחה קשה…. האדם הזה מתחיל לשאול על מה בדיוק אתה עושה בקוד של האתר? האם אתה מסנכרן את הפייפל אצלו באתר עם האנליטיקס, איזה רמה של אתרי תמיכה יש לך, מה מהירות טעינת השרת באחסון שלך ועוד המון שאלות מעצבנות ומיותרות שלא כל כך קשורות לשום דבר בעולם. לכאורה לקוח נחמד, אבל חופפפפרררר.

7. זה שרוצה רק לינקים

זה הסוג שהכי מעצבן אותי בעולם, מכירים את אלו שלא רוצים "קידום", הם רוצים רק לינקים. כנראה שאצלם בראש רק לינקים זה זול יותר מקידום שלם, לכן הם מעדיפים את זה. יצא לי לדבר עם כמה כאלו… מעולם לא סגרתי אחד, אז לא יודע איך העבודה מולם. הניחוש שלי – לא משהו.

רוצה לינקים
לפי תוצאות

8. זה שרוצה לפי תוצאות

זה שרוצה לשלם לפי יעדים: תגיע לעמוד ראשון, תקבל ככה כסף, תגיע לחמישייה – תקבל ככה כסף. מלא פעמים אני אומר להם: "אבל אבא'לה אני לא הולך לעבוד בחינם עד העמוד הראשון". התשובה שלהם בדרך כלל היא: "אם אתה לא מביא תוצאות, אני לא רוצה לשלם לך על עבודה לא מועילה". התשובה שלי בדרך כלל היא: "אז אני לא רוצה לעבוד בשביל מישהו שלא משלם לי". מעניין אם אצלם בעסק או בעבודה הם גם לא מקבלים משכורת עם הם לא עומדים ביעדים?

9. זה שרוצה לשלם רק בסוף

אלה אפילו כוכבים גדולים יותר מאשר אלו מהסעיף הקודם. הם רוצים לשלם אך ורק בסוף. "תביא אותי לשלישייה הראשונה- אני אשלם לך". אם תגיע רק לרביעייה, זה לא מספיק מבחינתי. כאן חוזר הדיאלוג מהסעיף הקודם, אני לא אטריח אתכם לקרוא את זה שוב.

לשלם בסוף
לא מבין כלום

10. זה שלא מבין כלום

הלקוחות הכי מצחיקים, איך מזהים אותם כי הם רוצים "פרסום באינטרנט", כאשר מתחילים לדבר איתם על חצי שנה, הם מזכירים לך כי דפי זהב או 2all כבר הציעו להם ב125 שקל לחודש פלוס מקום ראשון בקטגוריה שלהם בלילות. לא יודע בדיוק מה לעשות איתם, אני מפנה אותם עם המלצה חמה לדפי זהב. מה אתם עושים?

11. זה שמחפש בארטרים

גם הלקוחות האלו הם להיט גדול: "מציע שירותי נגינה על מפוחית ואקורדיון וקונטרה בס, תמורת שירותי קידום אתרים". לא יודע מה לכתוב על זה בדיוק, כנראה שצריך לדעת לנגן לפחות על כלי אחד בחיים האלו – אם כבר, אז למה לא קונטרה בס?

המבולבל
מחפש קסם

12. זה שמחפש פיתרונות קסם- העונה מתחילה

"אני צריך קידום מהר, העונה שלי מתחילה סוף החודש ואני חייב להיות ראשון". מה זה בכלל מעניין אותו שזה תהליך ארוך מאוד- העונה הרי מתחילה…. הוא צריך את זה עכשיו. אדוורדס לא בא בחשבון, כי התקציב כולו הוא 800 שקלים לחודש…

13. זה שמחפש שותפים

"אני מוכן להציע עשרים אחוז מהפרויקט שלי, תמורת שרותי קידום". אבל מה הפרויקט שלך בכלל שווה כדי שאני ארצה לעבוד עליו? זה הולך להיות הדבר הגדול הבא ובטח יעקוף את יד שתיים תוך שנה. כך או אחרת, מי שיש לו דבר טוב – לא מחפש לחלק אחוזים – נפלתי כבר עם כמה כאלו לצערי, באסה…

מחפש שותפים
מחפש שותפים

14. זה שרוצה לראות שאתה בדף ראשון בקידום אתרים

מדובר באדם שפותח איתך את השיחה ב: "איפה אתה נמצא בקידום אתרים?" אלו האנשים שיוצאים מתוך הנחה שאם אתה קידמת את עצמך בקידום אתרים, כנראה שתוכל לקדם אותם. הקטע שלרוב הם באמת לא מבינים כלום וקרה לי כבר ששמעתי את זה ממישהו שראה אותי בממומן, אז לשיפוטכם, לא יודע מה בדיוק להגיד על הדבר הזה.

שוב תודה ל sagiveseo המארחים, תודה לכל מי שהשקיע וקרא או לפחות הגיב:)
בול קידום אתרים
הפוסט נכתב על ידי מרטין בוקסדורף. מפיק אירועי קידום אתרים, מומחה יחסי ציבור, מקדם אתרים מוכשר והבעלים של חברת בול קידום אתרים.
  • אהבתם? שתפו!