כפתור גוגל +1 – מה אתם צריכים לדעת

לאחר "חוסר ההצלחה" של גוגל באז (google buzz) או ליתר דיוק ההצלחה שלו רק בקרב מקדמי אתרים גוגל השיקו בסוף מרץ 2012 את כפתור +1 אשר עובד בשיתוף פעולה עם הרשת החברתית של גוגל, גוגל פלוס. בחודשים הראשונים של ההרצה שלנו עשו המהנדסים של גוגל ניסויים רבים עם כפתור זה ושינו בו תכונות בהתאם לתגובות הגולשים.

כפתור ה+1 מאפשר לגולשים להמליץ על אתרים בקרב חבריהם ברשת החברתית גוגל פלוס וכך להשפיע על תוצאות החיפוש אבל זה לא הסוף. תוך זמן קצר התברר כי לכפתור זה השפעה גדולה יותר והוא ממש משפיע על תוצאות החיפוש של חברים שלנו ברשת החברתית של גוגל.

במאמר זה אני רוצה לשתף אתכם במספר עובדות על כפתור גוגל +1 שאולי ידעתם ואולי לא. במקביל אני מזמין אתכם להוסיף את שגיב SEO קידום אתרים בגוגל למעגלים שלכם. איך עושים את זה? פשוט בקרו בדף שלנו בגוגל פלוס, פרגנו עם +1 והוסיפו אותנו למעגלים שלכם.

 • אהבתם? שתפו!

ניווט מהיר:

 • הכרות עם הרשת החברתית גוגל פלוס
 • דיוויד ביטו על כפתור גוגל פלוס
 • מאט קאטס על תוצאות חיפוש מותאמות
 • תוצאות חיפוש מובלטות לחברים
 • דרך בדוקה להגדלת התנועה לאתר שלך
 • כל פלוס שווה חשיפה בפרופיל שונה
 • כמה עובדות על כפתור גוגל פלוס
 • התאמת הפרסום שנוצר בעקבות קליק
 • קופסת אהבתי של גוגל פלוס
 • אייקונים חינמיים של גוגל פלוס
 • מסקנות וטקטיקות

הרשת החברתית גוגל פלוס

גוגל פלוס (גוגל+) היא רשת חברתית בינלאומית אשר הוקמה ומנוהלת על ידי גוגל. גוגל פלוס הושקה בתאריך 28.06.2011 ובתחילה היה ניתן להצטרף אליה רק על ידי הזמנה של חבר רשום.

כיום חברים בגוגל פלוס למעלה מ500 מליון חברים והיא נוצרה בשל ההבנה כי רשתות חברתיות כאן להשאר ומתוך נסיון להוות תחליף / ליצור תחרות לפייסבוק. בעת ההשקה שלה נקראה הרשת החברתית גוגל פלוס גוגל מעגלים (Google Circles) בשל הצורה היחודית בה ניתן לנהל ולהוסיף חברים חדשים אל מעגל החברים שלך.

לחצו על התמונה לסרטון הדגמה ←

דיוויד ביטו על כפתור גוגל פלוס

נתחיל עם ציטוט של דיוויד ביטו, מהנדס תוכנה אשר גר בסאן פרנסיסקו ועובד בצוות של גוגל פלוס כמו גם בSquare‏.com. אשר כתב

אנו נתחיל להסתכל על +1 כאחד מבין אותות רבים בהם אנו עושים שימוש כדי לקבוע רלוונטיות של תוצאות חיפוש בעבור כל משתמש שונה.

מאט קאטס על תוצאות חיפוש מותאמות

בסרטון זה (לחצו על התמונה לצפייה) מסביר בצורה מפורטת איך משפיע הפרופיל שלכם בגוגל פלוס ( ). איך המעגל החברתי שלכם נבנה, מה גוגל מחשיבים חברים במעגל החברתי שלכם ואיך זה משפיע בצורה ישירה על תוצאות החיפוש שלכם בגוגל!

שווה להקשיב היטב כיוון שבניית מעגלים חברתיים בצורה נכונה תוביל להופעה של האתר שלכם בתוצאות החיפוש של גולשים רבים יותר!

לחצו על התמונה לצפייה בסרטון ←

תוצאות חיפוש מובלטות לחברים

אחד היתרונות הבולטים בכך שחברים לוחצים על כפתור שלכם בגוגל פלוס הוא שכאשר הם מחפשים תחום אשר רלוונטי לאתר שלכם הם יראו את האתר שלכם בצורה מובלטת עם סימון של חברים שלהם אשר עשו לכם פלוס אחד…

סימון הוא שווה ערך להמלצה חזקה על אתר מסוים ואפילו אם אתר זה לא היה אמור להופיע בעמוד הראשון הוא יופיע בתחתית תוצאות החיפוש!

לחצו על התמונה לתמונה מוגדלת ←

דרך בדוקה להגדלת התנועה לאתר שלך

יש לחשוב על מעגל החברים שעוקבים אחרים בגוגל פלוס או כאלו אשר עשו לכם +1 כמעגל ראשוני של גולשים אשר יראו אתכם בתוצאות החיפוש. למעשה עם כל +1 אתם מגדילים את מעגל החשיפה פי 2 כיוון ש…

גם מעגל החברים שלהם יראה אתכם בתוצאות החיפוש עם הערה שאומרת כי חבר בשם "מישהו מישהו" עשה +1 לאתר זה. בצורה כזאת אתם יכולים להגדיל את כמות התנועה לאתר שלכם בצורה ניכרת.

לחצו על התמונה לתמונה מוגדלת ←

כל פלוס שווה חשיפה בפרופיל שונה

עוד יתרון סמוי אבל לא חסר ערך של גוגל פלוס הוא שכל +1 אחד שאתם מקבלים גורם לפרסום של הדף אשר קיבל +1 בפרופיל של המשתמש אשר לחץ +1… זה אומר קישור + תיאור ולרוב גם תמונה של אותו הדף.

זה אומר שבצורה קלה ומהירה אתם יכולים לבנות קישורים מפרופילים שונים ברשת גוגל פלוס ולהרוויח חשיפה נוספת, אלגנטית ואיכותית בתוך גוגל עצמו.

לחצו על התמונה לתמונה מוגדלת ←

עובדות שכדאי לדעת על כפתור גוגל+

 • ניתן להטמיע כפתור פלוס אחד בכל אתר ואפילו בבלוג
 • כפתור פלוס אחד קיים ב44 שפות שונות להטמעה באתר
 • ניתן לעשות שיתוף / פלוס אחד ישירות מתוצאות החיפוש
 • קליק על כפתור פלוס אחד בדף חדש הוא דרך מהירה לאנדקס אותו
 • קיימים כפתורי פלוס אחד בארבעה גדלים שונים להטמעה באתר
 • שאלות ותשובות תמצאו בפורום Google 1 Button

התאמת הפרסום שקליק על כפתור גוגל פלוס יוצר

אם אתם רוצים בכך אתם יכולים להתאים את הפרסום אשר נוצר על ידי לחיצה על כפתור פלוס 1 בעזרת מבנה קוד מסוים כלומר בעזרת הסניפטים הנכונים בהתאם לסניפטים אשר מוגדרים באתר schema.org… למידע נוסף וסניפטים לדוגמה בקרו במאמר גוגל, בינג ויאהו עם פרויקט schema.org!.

בניית פרסום מותאם אשר כולל תמונה מוגדרת ומידע נוסף מתאימה במיוחד לאתרים של… מתכונים, סרטי וידאו וכו' אשר רוצים להציג מידע ספציפי עם כל שיתוף בגוגל פלוס. דוגמאות ומידע נוסף תמצאו כאן: +Snippets

לחצו על התמונה להדגמה ←

קופסת אהבתי בדומה לפייסבוק

בדומה לפייסבוק גם מהנדסי גוגל הנדסו לנו ממשק באחרונה קופסת שיתוף המאפשרת להמליץ על הדף בה היא נמצאת ולעקוב אחר המשתמש הספציפי שלו האתר.

ההטמעה של קופסת אהבתי מבית גוגל קלה ומהירה ואפשר להתאים אותה לרוחב הרצוי או לגרסה בהירה / כהה של אתר. למידע נוסף ודוגמאות בקרו בכלי עצמו וצרו לכם קופסת אהבתי Google+ Badge

לחצו על התמונה להדגמה ←

אייקונים חינמיים אתם תוכלו לקשר לדף גוגל פלוס שלכם

אייקון גוגל פלוס 01
אייקון גוגל פלוס 02
אייקון גוגל פלוס 03
אייקון גוגל פלוס 04
אייקון גוגל פלוס 05
אייקון גוגל פלוס 06
אייקון גוגל פלוס 07
אייקון גוגל פלוס 08
אייקון גוגל פלוס 09
אייקון גוגל פלוס 10
אייקון גוגל פלוס 11
אייקון גוגל פלוס 12
אייקון גוגל פלוס 13
אייקון גוגל פלוס 14
אייקון גוגל פלוס 15

מסקנות וטקטיקות

זה ברור כי אין מקום להתעלם עוד מגוגל פלוס. אם עוד לא נרשמתם הגיע הזמן לעשות זאת ויפה שעה אחת קודם. כמו כן ובדומה לפייסבוק גם כאן המשקיענים מרוויחים. פרופיל פעיל עם חברים ופרסומים מעניינים. כמות גדולה של שיתופים ופלוס אחדים יוביל לחשיפה טובה יותר ברשת האינטרנט ולתנועה גדולה יותר של מספר גולשים רב יותר.
 • צרו לכם פרופיל בגוגל פלוס
 • אם יש לכם אתר עסקי צרו גם דף לעסקים בגוגל פלוס
 • הזמינו חברים לעקוב אחריכם והוסיפו אותם למעגלים שלכם
 • מצאו את המיקום הנכון לשלב בו כפתור פלוס אחר באתר שלכם
 • שקלו לשלב "קופסת אהבתי / שיתוף" של גוגל פלוס
 • הוסיפו את שגיב SEO בגוגל פלוס ובהצלחה…

נגענו במאמר זה בצורה נרחבת בכפתור של גוגל פלוס. העניין הוא שכפתור גוגל פלוס דורש עבודה והתמדה. נכון שמספיק קליקים יכול לוהביל לתנועה רבה יותר אל האתר שלכם אבל מכיוון שגוגל פלוס איננו נפוץ בשימוש כמו פייסבוק בקרב אנשים שאינם מתחום הפרסום באינטרנט יותר קשה להשיג כל קליק.

הזהרו מנסיונות לזייף קליקים כיוון שגוגל מקפידים על כך ומתעדים קליקים על פי כתובות IP וכפי שרבים יודעים אפילו פרוקסי איננו דרך להתחבא מגוגל שמתעד Mac ID ועוד פרטים מזהים של כל מחשב.

נסו להיות יצירתיים ולבנות קשרים בתוך הרשת החברתית גוגל פלוס ובמקביל לאפשר לגולשים למצוא בקלות את כפתור הפלוס אחד באתר שלכם.

אני מקווה שמצאתם מדריך זה למועיל ואינפורמטיבי, פרגנו עם +1 אחד ובוא לבקר אותנו בגוגל פלוס.