גוגל, בינג ורשתות חברתיות

שאלה שמקדמי אתרים ומנהלי אתרים רבים היו רוצים עליהם תשובה היא עד כמה מתייחסים גוגל ובינג (מנוע החיפוש של מיקרוסופט) לאזכורים ברשתות חברתיות?

כאשר אני מדבר על רשתות חברתיות אני כמובן מדבר על פייסבוק, טוויטר ורשתות חברתיות דומות. ממש לאחרונה בראיון שנערך עם דני סאליבן דובר על השאלה אם לינק שהחלטנו לחלוק בטוויטר משפיע על דירוג אתרים ברשת.

ב1 לדצמבר הצהירו גם גוגל וגם בינג כי הם אכן מתחשבים בקישורים שאנו בוחרים לשתף בטוויטר או בפייסבוק כחלק ממדד הדירוג שהם מעניקים לאתרי אינטרנט (ראיון מצוין בנושא זה).

עובדה זאת כמובן הייתה כמעט וודאית למקדמי אתרים מנוסים אך אישור הידיעה היא כמובן ברכה כיוון שהיא מבטלת את הספק ויוצרת למקדמי אתרים עוד כלי בדוק אשר משפיע על דירוג דפים ברשת.

חשוב לדעת ש… אנו ממש בעד חברים חדשים בחשבון ההטוויטר שלנו

אמינות הקישור בטוויטר / פייסבוק

אמינות הקישורים שאתם חולקים ברשתות חברתיות נובעת מאמינות המשתמש! גם גוגל וגם בינג הצהירו כי מנוע החיפוש שלהם בודק כמה אנשים עוקבים אחריכם ואחרי כמה אתם עוקבים. האם את ה"טוויט" ביצע חבר שלכם או מישהו אחר. כל הפרמטרים האלו עוזרים להוסיף מעט משקל לדף לו עשינו טוויט או LIKE בפייסבוק.

בנוסף מקבל כל "כותב" בטוויטר או משתמש בפייסבוק דירוג כותב וזאת למרות שאין וודאות למעט במקרים של ידוענים וגם אז זה לא וודאי מי האדם. למרות זאת… ישנו שכלול של מגוון גורמים כמו קישורים אל הדף טוויטר או הדף פייסבוק שלכם. מאיפה הקישורים וכו'. דירוג הכותב משפיע כמובן על דירוג הקישור שבחרתם לחלוק.

כמה זה נחשב? להלן קריטריונים

גוגל ובינג משמרים את הרעיון החברתי מכאן ניתן להבין כי 50 קישורים אל אתר מסוים מטוויטר אחד זה חלש בהרבה מ50 קישורים אל אתר מסוים מ50 חשבונות טוויטר. זה כמובן הגיוני כיוון שרשתות חברתיות נועדו לשקף דעה של חברה או קהל יעד מסוים ולא של משתמש בודד.

מנגנונים אוטומטיים טוויט אוטומטי שנוצר על ידי (לדוגמה) אתר וורדפרס אשר משדר בעזרת פיד RSS חדשות לרשת יהיה פחות משמעותי מאשר טוויט או אזכור טבעי בפייסבוק של דף ישן יותר כיוון שהוא מלמד על הערך האמיתי שלו לגולשים לאחר זמן.

תוכן נלווה הטקסטים הנלווים לקישור בטוויטר או בפייסבוק חשובים גם הם ומסבירים לגוגל ובינג במה עוסק הקישור. לכן חשוב שהטקסט הנלווה יהיה הכותרת של הדף אליו אתם מקשרים או מילות מפתח רלוונטיות. בפייסבוק תוכלו להכניס יותר טקסט ואפילו תמונה.

כמה אהבו את התוכן שהגשתם? כמו בכל זירה חברתית חשוב כמה אהבו את התוכן שהגשתם.. האם עשו לו ReTweet או אהבתי בפייסבוק? האם התוכן שהגשתם עורר שיחה בין חברים? האם הוא הוביל להקלקות על הקישור עצמו כלומר הוא הוביל תנועה אמיתית?

לסיכום ניתן לראות כי קישורים מרשתות חברתיות הן חלק מהמערך של קידום אתרים בגוגל / בינג ואחרי הכול למה לא? הרי זה מה שאנשים מדברים עליו.

מקורות מידע:

  • אהבתם? שתפו!