איך האתר שלכם נראה והקשר לעדכון פנדה 4


Warning: Use of undefined constant get_the_title - assumed 'get_the_title' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/customer/www/sagive.co.il/public_html/wp-content/themes/sagive/functions/misc-functions.php on line 305
get_the_title

כולנו יודעים שיצא עדכון פנדה 4 לפני כחודש (אולי קצת יותר אפילו) וזה ברור כי הוא כאב לחלק מהאתרים ברחבי העולם והוביל לעלייה בתנועה של אתרים אחרים. מה בדיוק עושה כל עדכון זאת תמיד שאלה מסקרנת שהתשובה לה נשמרת בקפידה במסדרונות גוגל.

במאמר זה אני רוצה לדבר אתכם על נושא פרטני אשר רלוונטי לעדכון פנדה 4 וכזה שחשוב להשקיע בו זמן כדי לוודא שאתם נמצאים בצד הנכון של המאזניים והוא הצורה בה גוגל סורקים את האתר שלכם ומה אתם חוסמים ומסתירים ממנוע החיפוש!

מתברר ש… עדכון פנדה 4 מתחשב ומושפע על ידי חסימה של קבצי ג'אווה סקריפט וקבצי CSS מה שעלול להוביל להשפעה ישירה על מיקומי האתר שלכם בגוגל!

איך גוגל רואה את האתר שלכם?

איך גוגל רואה את האתר שלי

ברור לכולנו שגוגל סורק את האתר שלנו מעת לעת ובוחן בו שלל אלמנטים כמו התוכן, המבנה, המהירות, מקוריות התוכן וכו'. לאחרונה גוגל הוסיפו יכולת חדשה לכלי למנהלי אתרים תחת הלשונית Fetch as google והיא היכולת לאחזר את האתר שלכם כפי שהוא נראה ולא רק בצורה של טקסט.

כשגוגל מוסיפה כלי תהיו בטוחים שהם משתמשים בו!

אז מה קורה ומה הקשר אל עדכון פנדה 4.0?! מתברר ש… כאשר עדכון האלגוריתם של גוגל, פנדה 4.0 נתקל בקבצי Css חסומים וקבצי Js (ג'אווה סקריפט) חסומים הוא פוגע במיקומים של האתר!

שימו לב מה אומר John Mueller
* בתרגום חופשי

השקנו פונקציה חדשה בכלי למנהלי אתרים אשר תעזור למנהלי אתרים להבין כיצד גוגל רואה את האתר שלהם או ליתר דיוק איך גוגל בוט רואה את האתר שלהם ובמה לטפל (מה יוצא מהמסך, מה קטן מידי וכו').

הדגש העיקי מבחינתי: שימו לב מה אתם חוסמים בעזרת קובץ robots.txt (הוא לא משתמש במילים עמומות!)

מסקנות זריזות:

  • גוגל בוחנת את האתר גם ויזואלית
  • ההודעה יצאה בכפוף לפנדה 4
  • חשוב לא לחסום קבצי עיצוב בrobots.txt
  • חשוב לא לחסום Css וJs

לא כולנו טכניים מלידה!

מה אני חוסם מגוגל? איפה אני יכול לבדוק את זה ואיך לתקן את זה?! אז… גוגל דאגו לזה בערך. את התיקון נצטרך לעשות בעצמנו! אבל… לבדוק מה אנחנו חוסמים נמצא בכלי למנהלי אתרים (ראו את החלק הבא )

איך לבדוק מה אתם חוסמים לגוגל בוט?

* הכנסו לכלי מנהלי אתרים שלכם עבור האתר אותו אתם רוצים לבדוק ועקבו אחר הפעולות הבאות

צעד 1: הכנסו ללשונית Fetch as Google

אחזור כגוגל - צעד 1

צעד 2: אחזרו בצורה ויזואלית

אחזור כגוגל - צעד 2

צעד 3: חכו כמה רגעים, רעננו ועברו לתוצאה שחזרה

אחזור כגוגל - צעד 3

צעד 4: בדקו את התוצאה וגלו מה אתם חוסמים!

אחזור כגוגל - צעד 4

המידע הרלוונטי ברשת

הרעיון לפוסט זה הגיע משיחה מעניינת webmasterworld אשר עוסק בנושא של חסימת Js וCSS בקובץ robots.txt או בצורה אחרת והקשר הישיר בין החסימה הזאת לנפילה מאסיבית אחרי עדכון פנדה 4.

מקדימים תרופה למכה!

ההמלצה שלי היא לא לחכות למחר… קחו רגע וודאו כי אתם לא חוסמים את הגוגל בוט. אפילו אם עדכונים מגיעים אל מחוזותינו באיחור כלשהו שווה לא להסתכן ולפתוח עבור הגוגל בוט גישה לקבצי CSS וקבצי ג'אווה סקריפט כדי שלא להתקבל בבעיות ואז לשבור את הראש מהיכן הן נובעות.

אני בטוח ומקווה שגוגל יעדכנו את הצד הזה של עדכון פנדה 4 כי קשה לבעלי עסקים לדעת עם איזו צרה השאיר אותם בונה אתרים שכלל לא התכוון לרע מלכתחילה. בכל מקרה אני שמח שתפסנו את זה בזמן… נפגש בפוסט הבא (ואל תשכחו לחלוק איתנו קליק חברתי (רמז: לייק יתקבל בברכה).

  • אהבתם? שתפו!