עשרה גורמים עיקריים בדירוג האתר שלך

במאמר זה נעבור על עשרת הגורמים המובילים בניהול אתר חכם וידידותי למנועי חיפוש. לרוב אלה גורמים הגיוניים שקל לתקן ולעדכן. אני נוגע בכל נקודה בקצרה ומקווה שאתם מבינים את כוונתי. אם בכל זאת נשארתם עם שאלה אתם מוזמנים להשאיר אותה כתגובה ואנו ננסה להגיב בצורה מפורטת יותר.

כמובן שיש הרבה יותר גורמים מ10 גורמים אשר קובעים את דירוג האתר שלכם. למעשה גוגל מדברים על למעלה מ200 גורמים ומקדמי אתרים מובילים מדברים על יותר מ300 גורמים שונים מה שנשמע מציאותי לחלוטין.

שווה לקחת את הזמן ולסקור מאמרים שונים שפירסמנו כדי ללמוד, להכיר ולהתוודע לכמה שיותר גורמי דירוג שונים אבל הנה 10 גורמים מובילים שתורמים לדירוג וגם לחוויית הגולש המבקר באתר שלכם.

הכינו יומן (log) שדרוג / קידום אתר לרישום פעולות

הכינו יומן (log) שדרוג / קידום אתר לרישום פעולות

באופן אישי אני משתמש בטבלת אקסל מסודרת בה אני יכול לסמן "וי" על מטלה שבוצעה לפי דף ותאריך. אם אין לכם יומן מסודר של פעולות הקידום זה קל להזניח דף או ליצור כותרת כפולה. סדר ובהירות היא אבן הדרך הראשונה בניהול קידום חכם.
השתמש ותמצתו את תגי המטא של האתר שלכם

השתמש ותמצתו את תגי המטא של האתר שלכם

כל מקדם אתרים מתחיל יודע כי החשיבות של תג מילות המפתח כבר לא חשוב כמו פעם. מנועי החיפוש כבר איבדו את האמון ביושר של אנשים ולמדו לסרוק את הדפים עצמם כדי לספק מידע מדוייק ורלוונטי יותר בתוצאות חיפוש עבור גולשים. ליצירת תגי מטא בקלות בקרו ביוצר תגי מטא שלנו.
השתמש בCSS לעיצוב האתר שלך

השתמש בCSS לעיצוב האתר שלך

עיצוב האתר שלך עם CSS (Cascading Style Sheets) נותן לך את היכולת לשלוט בעיצוב האתר שלך בכל העמודים במכה אחת ומתוך קובץ אחד במקום לעדכן דף דף.
תמצות של החומר הקיים באתר

תמצות של החומר הקיים באתר

לרוב כאשר מנהלי אתרים או מנהלי העסק מחליטים על תוכן דף באתר הם נוהגים לנסות ולמלא את הדפים כמו שהיינו עושים בשיעורי היסטוריה כדי לרצות את המורה. אם לא עשיתם את זה מתחילת האתר אולי הגיע הזמן לעשות ניקוי טקסט ולמקד את התוכן והטקסט כדי שיתאים יותר למילות החיפוש המבוקשות.
בנה אתר עם תפריטים וקישורים ברורים בין הדפים

בנה אתר עם תפריטים וקישורים ברורים בין הדפים

אני לא יכול להדגיש מספיק את הצורך בממשק קישורים ברור ונגיש בין דפי האתר מעבר לזאת הייתי ממליץ להשתמש בCSS כדי לשים תמונותץ אך גם קישורי טקסט שהם גורם חשוב בעיני מנועי חיפוש בקטלוג הדף לפי נושאים.
תמונות באתר שלכם

תמונות באתר שלכם

אין ספק שלתמונות יש יתרון ברור על גבי טקסט בהעברת המסר ומקרים רבים אין תחליף לתמונה ברורה על פני טקסט. למרות זאת מכיוון שמנועי חיפוש אינם יודעים מה רואים בתמונה יש לשים תג alt כאשר משתמשים בתמונות והייתי ממליץ במקרים בהם אפשר להשתמש בתמונות בתור הרקע ובטקסט מעליה.
החשיבות של מפת אתר

החשיבות של מפת אתר

מפת אתר עובדת בשני רמות. קודם יש מפות אתר מסול XML שאותם קוראים מנועי חיפוש ודרך אחת להכיר אתר חדש לגוגל היא להגיש לו מפת אתר בכלי למנהל אתרים. מעבר למפות XML מומלץ ביותר לבנות מפת אתר ויזואלית בעבור גולשי האתר ומקם לינק אליה כדרך קבע בכל דף במיקום ברור. מפת האתר גם עוזרת לגולשים לנווט בקלות וגם עוזרת למנועי חיפוש להבין את ההיררכיה הפנימית של דפי אתר (לדוגמא: דף ראשי -> מאמרים -> מאמר א'
צרו אתר שמתאים לרוב הדפדפנים

צרו אתר שמתאים לרוב הדפדפנים

יותר יותר גולשים משתמשים בדפדפן של mozilla אבל הוא מציג דברים אחרת ומתעלם ממגוון הגדרות ותגים שהדפדפן של מיקרוסופט כן מציג. אין ספק כי הוא עושה זאת למורת רוחם של מעצבי אתרים רבים אשר לא תכננו לשפץ מאות או אלפי דפים עדי להתאים עצמם לגחמה של חברת זאת או אחרת אבל זה הפך למצב של אין ברירה וגוגל כן מונע ניקוד מאתר שלא מותאם לשני הדפדפנים. ההמלצה שלי היא פשוט לטפל בזה.. אל תתעלמו מזה מכיוון שגורם זה כן משפיע!
כתוב דף אחד למונח אחד

כתוב דף אחד למונח אחד

אל תחשוב שכשאתה בונה דף עם המון מילות מפתח זה נכון.. זה לא.. האמת שחלק עיקרי בתפקיד של מקדם אתרים הוא למקד מילות מפתח מפוזרות לדף אשר עוסק ישירות במילת מפתח זאת בתוכן שלו וכך לזכות בכניסות המותאמות למילת מפתח המקודמת ישירות לדף זה.
מבנה הדף

מבנה הדף

נסה לכלול את כל התוכן העיקרי בו עוסק הדף לתצוגה אחת בחלון. דף ארוך שצריך לגלול פשוט מביא איתו חוסר עניין. שים את הטקסט במרכז החלון עליו מסתכל הגולש ונסה לתמצת אותו שיתאים לאיזור צפייה זה בלבד. כך או כך תמצות של מונח אחד לא דורש הרבה יותר מזה ותוכלו לעסוק במילת מפתח אחרת בדף אחרת ולהגדיל את מספר העמודים באתר שלך.

מחפשים מקדם אתרים מומחה? חברת שגיב SEO ~ שירותי קידום אתרים מקצועיים עם צוות מקדמי אתרים מנוסים עבור חברות, בתי עסק, מוסדות ולקוחות פרטיים בכל קנה מידה ובכל תחום.

השארנו את האפשרות להגיב פתוחה במאמר זה ואנו מזמינים אתכם להוסיף מידע, לשאול לשאלות ולשלוח תיקונים אם מצאתם שגיאות

  • אהבתם? שתפו!