טבעות אירוסין

הנה עוד מידע מעניין: הרבה פעמים, רואים בסרטים בנאדם המאוהב מעל ראשו בבחורה, ומציע לה נישואין, הבחורה טיפה לא בטוחה, וחוששת…ברגע שהגבר מוציא את טבעת האירוסין- הגברת קופצת עליו, וצועקת: "איי דו"!

מצחיק, אבל רק בארץ כמו ארצות הברית, יהיה אפשר לצפות שבחורה תגיע למסקנה שתשנה את חייה (בוודאות!), רק על פי גודלו של היהלום בטבעת. כמה שזה ישמע אולי עצוב- גם פה בישראל, לגודל היהלום וליופי הטבעת, יש השפעה לא מועטה על החלטתה של הגברת לעתיד.

רושם ראשוני, אבל קצת מאוחר

אין ספק כי טבעת אירוסין יפה יכולה להפיל את הפור אצל בחורה לא כל כך החלטתי, או שלא כל כך בטוחה האם הגיע הזמן להינשא. אין ספק כי אם הבחורה באמת אוהבת אותך ובאמת ובתמים רוצה להתחתן ולהביא ילדים, אתה גם יכול להביא לה טבעת שיצאה ישירות מהביצה של קינדר- ועדיין, היא תקפוץ ותגיד: "איי-דו!". ברוב המקרים, אנו הגברים מעדיפים לרכוש טבעת אירוסים מושקעת, יפה ויוקרתית, לא בגלל שאנחנו לא בטוחים האם היא תסכים או לא תסכים, אלא, כרגיל, בשביל טיפוח האגו שלנו…

טבעות נישואים- על משמעות המעגל

טבעת נישואין היא אותה הטבעת שמעניק הגבר לאישה, והאישה לגבר, בעת החופה. יש סיבה מדוע מעניקים דווקא טבעות נישואים ולא לדוגמה צמידים או שרשראות…

טבעת נישואים היא כמובן- עגולה. המעגל מסמל אין סופיות, את אין-הסוף של הקשר והאהבה בין בני הזוג הטריים. מחשבה יפה, אך לא תמיד עומד במבחן המציאות (לפעמים, צריך טיפול זוגי כדי לשמר את הזוגיות והאהבה האינסופית הזו…).

החתונה היא בעצם קנייה

על פי הדת, החתונה היא סוג של רכישה- הגבר רוכש את האישה ממשפחתה. את הרכישה ניתן לבצע על ידי  אחד מהשלושה: שטר, כסף או בביאה. כיום מקובל להעניק "שווה כסף" שהיא בעצם טבעת הנישואין שהגבר מעניק לאישה, אך בעבר, היו מעניקים גם כסף או מוצר אחר העומד בדרישות הרכישה על פי התלמוד.

חשוב לזכור כי בסופו של דבר, מספיק שהאישה תבין כי היא מקודשת, כך שממש לא חייבים לרכוש טבעת נישואין מפוארת המשובצת באבנים ויהלומים, אפשר פשוט להעניק לה טבעת מצב רוח (מהסוג המשנה את הצבע לפי המצב רוח / חום הגוף), ולתת לה נשיקה חמה!

שיהיה רק במזל!