כרום גומר לי על הזיכרון של המחשב! (ואיך לסדר את זה)

כל מי שעובד הרבה באינטרנט אוהב את כרום! זאת עובדה… בשנים האחרונות הפך דפדפן כרום לדפדפן המוביל באחוז המשתמשים אשר עושים בו שימוש קבוע לעומת דפדפנים אחרים. ו… קרוב לוודאי שגם אתם משתמשים בכרום? (אם לא אז דלגו על המאמר. יש המון מדריכים שווים באתר).

הבעיה עם כרום

כרום מפריד בין הטאבים השונים. כל טאב בודד הוא מיני אפליקציה ששואבת מידע וזיכרון מהמעבד של המחשב שלנו ולכן פעמים רבות אנו עשויים להרגיש שהמחשב שלנו איטי לאחר שהוא "ישן" וניגשנו לעבוד עליו.

הנה מה שקורה מבחינת משאבים

הדגמה של משאבים

הבעיה ניכרת לעין. מכיוון שכרום מנהל כל טאב בנפרד (פעולה שהיא מעולה מהמון בחינות אחרות) הוא למעשה גוזל מהמחשב שלנו המון זיכרון ויכול להוביל למחשב איטי וזה בתכלס מה שקורה. אז יש לנו בעיה, אנחנו אוהבים את כרום ואת הנוחות והביטחון שהוא מציע ומצד שני רוצים מחשב מהיר ולא לעשות ריסטרט (ReStart) בכל פעם שאנחנו מתיישבים ליד המחשב.

למה אנחנו פשוט לא סוגרים טאבים?

זה אולי נראה הגיוני לסגור טאבים בכל פעם שסיימנו איתם אבל לכל מי שעובד על המחשב זאת טרחה גדולה ולא אפקטיבי. אנחנו משאירים טאבים פתוחים כדי להתייחס אליהם עוד 10 דקות, רבע שעה, כדי להמשיך אחרי הפסקת האוכל וכו'.

אני עובד עם שני מסכים ולרוב יש לי איזה 15 עד 20 טאבים פתוחים במצטבר ולכן, המחשב שלי עשוי לאחר שינה או אפילו מנוחה קצרה או סתם ככה בשביל הכיף להתחיל לעבוד לאט.

זה לא שלא ניסיתי דברים אחרים!

  • ניקיתי את המחשב
  • עשיתי לו Defragmentation
  • השתמשתי בcCleaner כדי לנקות אותו ואת הדפדפנים

פעולות מבורכות שעוזרות אבל לא פותרות את הבעיה.

אז מה הפתרון?!

תוסף מעולה לכרום שנקרא "The Great Suspender"! תוסף זה מקפיא טאבים לא פעילים (או טאבים מסוימים לבחירתכם) ושומר על הקישור אליהם נגיש וממתין לקליק. זה עדיין קצת טרחה אבל מאז שהתקנתי אותו המחשב שלי ובעיקר השימוש שלי בדפדפן הפך למהיר פי כמה!

בקרו כאן להתקנה של התוסף

טיפ קטן אבל מועיל

אני מקווה שעזרתי. אני יודע שזה היה מאמר דיי ארוך כדי להמליץ על תוסף אבל רציתי להסביר את הבעיה ולמה היא נגרמת כדי שנבין איך עובד הפתרון. אני מקווה שעזרתי אפילו לחלק מכם להנות מגלישה ותפעול מהיר יותר של דפדפן כרום.

אם יש לכם עצה חלופית או רעיונות אחרים אני ממש ממש אשמח לשמוע אותן ואתם מוזמנים להשאיר אותם בטופס התגובות. אל תשכחו לפרגן עם לייק ונתראה במאמר הבא.

  • אהבתם? שתפו!