מאמרים – המפתח לאתר מקודם

מאמרים הם אחד האמצעים בעזרתם ניתן לקדם אתר אינטרנט באופן אורגני במנועי חיפוש שונים ובעיקר במנוע חיפוש גוגל. קידום אתרים, בתוך שטף המידע העצום אשר קיים ברשת הסייבר, הינו קריטי על מנת להרים את האתר שלך מעל פני השטח ולגרום לו להפוך למובחן יותר.

אתר אשר מופיע במקומות העליונים בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש מכפיל באופן משמעותי את הסיכויים שהגולש יקליק על הקישור שלו ויוצר יתרון משמעותי על פני אתרים שמופיעים בעמוד השני ובטח בשלישי ובבאים אחריו. שימו לב שכל מילת מפתח מעלה כמה עמודים של תוצאות חיפוש- לעיתים עשרות ואף יותר, כאשר כל עמוד תוצאות חיפוש מעלה כעשר תוצאות אורגניות.

רשת האינטרנט מוצפת במידע על כל נושא ובכל תחום באשר הוא. המידע הזה בדרך כלל מועלה לאוויר בצורה של מאמרים אשר מאגדים אותו לידי תוכן כתוב. אותם מאמרים מטרתם לספק מידע רלוונטי אודות נושא ספציפי בו האתר עוסק.

מאמרים אינפורמטיביים

מאמרים נחלקים באופן גס לשני סוגים. הסוג הראשון של מאמרים אלו הם מאמרים אינפורמטיביים אשר עוסקים בנושא של האתר. לא כל האתרים הם אתרי תוכן, כמות ניכרת של אתרים אשר קיימים כיום הם אתרים מסחריים, רשתות חברתיות וכיוצא בזה.

יחד עם זאת, אתרים רבים הם דווקא כן אתרי תוכן כמו פורטלי חדשות, אתרים אשר עוסקים בנושאים ספציפיים כמו קבלה, ספורט, קוסמטיקה ועוד ועוד. אתרים כאלה נתמכים בתוכן אשר עוסק בנושא ולכן בדרך כלל תמצאו באתרים מסוג זה מאמרים רבים שרלוונטיים לנושא.

מאמרים שיווקיים

מאמרים מהסוג השני מתייחסים פחות לתוכן אינפורמטיבי ויותר לתוכן שיווקי והם למעשה מהווים את ליבת האתר. מאמרים אלו אמורים לספק לגולשים מידע מעניין, אטרקטיבי ומוכר – ותכליתו להפוך גולשים ארעיים ללקוחות קונים !

מאמרים וקידום אתרים

בין אם מדובר באתר תוכן ובין אם באתר מסחרי הרי שאחד הפרמטרים על פיהם מדורג אתר בקידום אורגני של מנועי החיפוש השונים הוא התוכן הרלוונטי וקיומן של מילות מפתח רלוונטיות בתוכן הנ"ל. מאמרים צריכים להיות בנויים על ידי מומחה שיתאים את המאמר בצורה היעילה ביותר עבור אתר ספציפי וידע לשזור את מילות המפתח בצורה הנכונה. מאמרים שיווקיים ומותאמי SEO צריכים להיות מותאמים לאתר ולהשתלב בו באופן שוטף.

כתיבת תוכן עבור מאמרים שיווקיים כמו גם  מאמרים מקצועיים אמורים להיות מותאמי SEO. ככל שהמאמר יהיה בנוי בצורה יותר מקצועית כך ידורג גבוה יותר ויגביר את סיכויי של הגולש להגיע אליו. ככל שהתוכן יהיה יותר איכותי, רהוט מעניין ורלוונטי כך הסיכוי של אותו אתר להישאר בדירוג גבוה לפרק זמן ארוך – גדל בצורה משמעותית.